Jak zainstalować Windows XP na Windows 7?

Witam, niedawno zainstalowałem windows7 jednak mi nie pasuje w nim pare rzeczy, dlatego muszę zainstalować xp, jednak nie działa mi napęd do płyt i ich nie czyta, w związku z tym chciałbym uniknąć formatu. da się go może zainstalować?

Cześć

Jeżeli twoja płyta główna wspiera bootowanie z USB możesz spróbować zainstalować system Windows XP z pendrive.

a pomógłbyś mi zmienić to? żeby zamiast bootowania (czy jak to się tam mówi) z płyt na bootowanie z pendrivea??

Cześć

Jeżeli płyta wspiera bootowanie z pendrive wystarczy na pierwszej pozycji na liście bootowania ustawić aby ten nośnik.

Najpierw jednak trzeba sobie przygotować bootowalny pendrive z systemem Windows XP. Po szczegóły odsyłam do Google.

I warto zrobić sobie backup danych tak na wszelki wypadek.

co to znaczy bootowalny pendrive? może być zwykły?

Dodane 24.02.2013 (N) 14:55

tzn. jestem w ==select a boot first devica== i mam takie opcje:

floppy

ls120

hard disc

cdroom

zip

usb-fdd

usb-zip

usb-cdroom

legacy lan

które wybrać?

Cześć

Przeczytaj: http://www.vista.pl/porady/974_jak_zain … _usb_.html

Chociaż nie jestem przekonany że na tym komputerze wystartujesz poprawnie pendrive.

  1. Najpierw zmień napęd CD-ROM.

Bez napędu nie przygotujesz Pendrive z systemem, bo przecież system masz na płycie.Raczej zły pomysł z USB.

  1. Instalacja Windows XP bez formatowania partycji z Windowsem 7, jest bardzo utrudniona, raczej zły pomysł

Co złego jest w Win 7, że chcesz wracać do Win XP?

P.S.Rozwiązaniem jest pożyczenie od kogoś instalatora Windows na pendrivie -dokładnie taką wersję, jaką masz na płycie i instalacja

z USB przy użyciu swojego klucza Windowsa XP