Jak zainstalować windowsa bez straty danych

Witam, chciałbym zainstalować Windowsa 8.1. Aktualnie mam na komputerze windowsa 10, ale z powodu irytującego systemu nieustających aktualizacji, a także problemów z kompatybilnością, postanowiłem zainstalować inny system.
Wcześniej miałem zainstalowanego win 7(jednak nie chcę do niego wracać), to z niego przeszedłem na 10, po prostu aktualizując system.
Czy jest możliwość zainstalowania 8.1 bez utraty danych, gier itd.?
Pozdrawiam

System, gry i resztę masz na jednej partycji? Poza tym gry trzeba od nowa instalować, ewentualnie save-y zapisac.

W tym wypadku nie ma możliwości zrobić downgrade’u z zachowaniem danych i ustawień.
Jedyna opcja to kopia wszystkich niezbędnych danych i ponowna instalacja systemu oraz programów.

Pomijam już fakt, czy to dobry pomysł. Moim zdaniem nie.

Ja bym zgrał najważniejsze dane na jakiś pendrive i postawił od zera windows 10 ostatnią wersję stabilną tworząc dwie minimum partycje. 100GB na system i reszta na dane.

Sam jeszcze nie jestem przekonany, ale strasznie wkurza mnie brak kompatybilności mojej karty sieciowej (ogranicza szybkość i stabilność internetu) . Jak myślę o ponownej konfiguracji systemu i instalowaniu wszystkiego od nowa, to rzygać mi sie chce. Sam system działa tak jak powinien jeśli chodzi o szybkość, tylko ten internet… Może kupie sobie po prostu nową karte do internetu.

Co to za karta? Jakie są objawy?

1 polubienie

Jak nie ma wsparcia sterownikó dla windows 10 to może pora zainwestować w taką, która ma.

Słuszna uwaga. Tym bardziej, że jeśli są problemy ze sterownikami na Windows 10, to jest duże prawdopodobieństwo, że Windows 8 nic w tej kwestii nowego nie wniesie. :wink:

Downgrade zrobisz tylko i wyłącznie jeśli posiadasz licencję windows 10 Pro wtedy na tym kluczu zainstalujesz windows 8.1 pro i 7 pro. Jedyne co Tobie pozostaje to zrobienie kopii zapasowej danych na dysku zew. Zanim się zabierzesz za reinstalację Spróbuj Driver Booster jeśli nie działają Tobie sterowniki do sieciówki.

Opisałem dosyć dokładnie w innym temacie jak sytuacja wygląda. Tak w skrócie to jest to Tplink tl-wn722n V1. Ogólnie przed zakupem wszystko wyglądała dobrze, bo na stronie sklepu była wzmianka o kompatybilności z 10, jednak, jak się okazuje, wersja V1, nie wspiera tego systemu. Niestety tego, jaką wersję sprzedaje sklep, nie podali. Ja sam, nie będąc jakoś dobrze obeznanym, pomyślałem że jak wspiera to nie ma o czym gadać i tyle. Może udałoby mi się ze sklepem dogadać, coby mi wymienili na V2, kto wie, może się uda.

To jest słuszna koncepcja i należy spróbować, powołując się na informacje wprowadzające w błąd.

Pobierałeś najnowsze sterowniki ze strony producenta?
static.tp-link.com/resources/software/TL-WN722N_V1_140918.zip

Instalowałem, efekt ten sam: działa, ale za wolno

A może to dostawca internetu