Jak zainstalować windowsa na laptopie, nie mając płyty

Siema :smiley: Ostatnio kupiłem laptopa z zainstalowanym XP, ale nie było do niego dołączonej płyty. Teraz mam zamiar postawić system od nowa, ale nie wiem jak to zrobić :-o, dodam ,że do dyspozycji mam płytę Windowsa XP z której zainstalowałem system na komputerze stacjonarnym :smiley: Idzie coś z tym zrobić?

Pozdro!

Jak kupiłeś laptop z zainstalowanym XP OEM to system powinien być na ukrytej partycji recovery, a jak go przywrócić masz opisane w instrukcji do lapka. Nawet nie podałeś modelu laptopa, tak że niemożliwe jest udzielenie Ci innych instrukcji.

Możesz też jak masz oryginalny klucz do tej wersji na laptopie użyć innej płyty z tym samym XP i wpisać klucz od lapka.

A to jeżeli zainstaluje z płyty, stracę partycję revocery? :smiley: a w ogóle to klucz z XP Pro działa na XP Home?

jest to niezgodne z warunkami licencji. Nie będę pisał dlaczego bo mi się nie chce - pełno info na necie

Dodane 11.04.2010 (N) 12:22

Odzyskaj system z partycji recovery albo szukaj na necie obrazu oryginalnej płyty od twojego producenta i najlepiej jeszcze modelu

Niby dlaczego nie jest to legalne? Jeśli wersja i język się zgadzają to nikt nie może Ci tego zabronić.

Można się sprzeczać w przypadku Win 7 gdzie w home premium masz zainstalowany tylko 1 język i nie jest możliwa jego zmiana, z tym że klucz nie jest przypisany do języka tylko do wersji systemu.

Ale jeśli obraz płyty z której nagrałeś tego XP nie był modyfikowany, a wersja jest ta sama to nie ma problemu. W licencji jest napisane przecież o kopii zapasowej CD, a niezmodyfikowany obraz płyty można za takowy uznać.

Już postawiłem system od nowa za pomocą partycji recovery :smiley: Temat do zamknięcia ;]

Pewnie Cię zaskoczę, ale to jest w pełni legalne. Windows jest nielegalny, kiedy ma nieoryginalny klucz, a nie instalkę.