Jak zainstalować windowsa nie formatując dysku E


(Bena Kornacka) #1

Mam mały problem.Chce zainstalować windosa home edition ale nie formatować dysku E na którym mam dużo danych.Windows był zainstalowany na C i chce właśnie ten i dysk F sformatować ale E zostawić w spokoju.Jak to zrobić jeśli w ogóle sie da?Dzięki z góry


(Persifall) #2

Podczas instalki wybierasz gdzie chcesz zainstalować windowsa, zaznaczasz w twoim przypadku partycje C i tylko ją formatujesz.


(Hashi) #3

Dokładnie tak, tylko szczerze to polecam sformatować dysk jakimś programem np. GParted

bo ten format z płyty Windows można o d**e rozbić. Potem jak wgrasz system to możesz sobie tą partycje F sformatować z poziomu Windows.


(Grzegorz Ch) #4

Normalnie, po prostu normalnie :slight_smile:

ktoś cię chyba okłamał mówiąc, że aby zainstalować windows należy sformatować wszystkie partycje na dysku. Podczas instalacji systemu wybierasz partycję na której masz zainstalować system i ją możesz sformatować. Teoretycznie to nawet i jej formatować nie musisz, ale przy reinstalacji systemu jest to zalecane, w celu pełnego usunięcia poprzedniego systemu.


(Hashi) #5

...chyba że sie na tym za bardzo nie znasz, to możesz robić format instalką Windows. Zresztą jak wrzucisz płyte do napędu to domyśłnie powinna się zainstalować na C - np jak masz zainstalowanego SP2 na obecnym systemie, a instalke masz XP HE to system zainstaluje ci się "obok" XP SP2.