Jak zainstalować Xp na hp Pavilion dv6775us?

Rodzina sprowadziła sobie sprzęt ze Stanów i chce się pozbyć Visty. Xp jak wiadomo nie obsługuje trybu SATA i trzeba ten tryb wyłączyć bo inaczej instalator nie zobaczy dysku. Niestety, BIOS jest tu w jakieś dziwnej “okrojonej” wersji i nigdzie nie widzę sposobu jak wyłączyć tryb SATA.

bioseh0.th.jpg

Ja ze Stanów sprowadziłem Toshibę A305 i tam w biosie można było bardzo łatwo ten tryb wyłączyć. Tutaj BIOS to w większości informacje o systemie i narzędzia diagnostyczne.

Czy da się jakoś wyłączyć tryb SATA?

Chyba że będę potrzebował odpowiednio przygotowanej płyty instalacyjnej z XP ze sterownikami SATA, albo sam ją utworze za pomocą programu nLite. Tylko że w tym ostatnim przypadku będe chyba potrzebował odpowiednich sterowników do sprzętu, a nie wiem gdzie je znaleźć.

MUsisz zintegrować stery SATA z płytą instalacyjną WIndy programem nLite. Instrukcja.

Nie chodziło mi o Toshibę A305 - gdzie SATA wyłącza się banalnie ale o tego notebooka hp. To zdjęcie to właśnie bios z tego hp.

Takich tematów było setki na forum. :confused: Wystarczy odwiedzić szukajke forumową.

A instalka tego Windowsa ma zintegrowany SP2??