Jak zainstalować xp na linuxa?

(Zipka252) #1

tak jak w temacie.Mam linuxa a chcę mieć xp, bo na linuxie w ogóle się nie znam... :frowning: Pomóżcie bo kompletnie nie mam pojęcia jak to zrobić :cry: :

albo chociaż jak sformatować dysk jak mam zainstalowanego linuxa, to chyba bardziej pomoże, bo po formacie zainstaluje sobie xp...

(antiferno) #2

moze ja sie nie znam ale XP sp2 jest do XP a nie do linuxa o_O

(M Zganiacz) #3

Standardowo wygląda to tak że pierwszy zainstalowany system to WIN a linux powinien być zainstalowany jako drugi system.

Jeśli zainstalujesz XP na linuxa to wywali ci bootloadera - ja tak miałem :smiley:

Puenta:

Najpierw Windows później linux :wink:

(Zipka252) #4

chyba jest napisane ze mam linuxa a nie chcę go mieć

(Mattatg) #5

ustawiasz w biosie BOOT FROM CD wkładasz płytę WINDOWSA XP i dalej wszytko CI pisze po polsku krok po kroku... :smiley:

(M Zganiacz) #6

To zainstaluj WINDOWSA XP i później wywal partycje SWAP i EXT za pomocą zarządzania dyskami. PPM na mój komp -> zarządzaj -> zarządzaj dyskami i wywal partycje linuxa.

Podczas instalacji XP powinne też się pojawić partycje linuxa które będzie można usunąć

(Zipka252) #7

ale mi właśnie chodzi o to jak zainstalowac tego XP

Złączono Posta : 11.06.2007 (Pon) 18:24

jeszcze jedno pytanko: jak sformatować dysk jak mam linuxa???

(Bartmarian) #8

poproś kogoś kto chociaż raz instalował jakiś system

(Draxgar) #9

kłania się czytanie ze zrozumieniem. Już dostałeś odpowiedz:

ciężko prościej to napisać. Po prostu wystartuj system z płyty instalacyjnej windows xp. Instalator Ci sformatuje dysk itp. A jest prosty w obsłudze jak konstrukcja cepa. Wystarczy klikać "next" czy "dalej" w przypadku polskiej wersji.

Powodzenia :slight_smile:

(Zipka252) #10

tyle to wiem jak zrobić i raczej sobie poradze :stuck_out_tongue:

(Lost World) #11

flo252

Wkładasz płytkę instalacyjną , i przy starcie systemu f5/f8 i dalej już pójdzie jak po maśle.

(Zipka252) #12

dzięki wszystkim, temat zakończony :smiley:

Złączono Posta : 12.06.2007 (Wto) 22:45

niestety za wczesnie napisałem że temat jest skończony... :frowning: zrobiłem tak jak napisaliście "ustawiasz w biosie BOOT FROM CD wkładasz płytę WINDOWSA XP i dalej wszytko CI pisze po polsku krok po kroku.." i wyskoczyło : sprawdzanie konfiguracji... nie pamiętam co tam dalej było napisane i na tym się skończyło :frowning: po chwili wyskoczył czarny ekran i nic. Czekał jakieś 30 mni i nic:( Może da się to jakoś inaczej zrobić???

(Lost World) #13

Płytka oryginalna?

Co konkretnie się pojawiło/wyskoczyło?

(Zipka252) #14

Po sprawie, zawiozłem kompa do sklepu i wgrają mi winde

(Asterisk) #15

Szanowni Userzy, skoro Autor posta uznał, że lepiej

będzie skorzystać z pomocy serwisu, to wszelkie

dywagacje na ten temat nie mają sensu.

Nie mówiąc o tym, że robicie chat z tematu

Wszystkie OT zaliczyły kosmos