Jak zainstalować XP profesional nie posiadając płyty?

Można z hdd, ale musisz mieć dostęp do stacjonary ze złączem SATA, ewentualnie będziesz musiał skołować obudowę 2,5". Maunual z opisem co i jak: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic982811.html

na 3 płytach xp próbowałem i key nie pasuje :slight_smile:

I nie będzie pasował jeżeli podajesz klucz z laptopa, bo producenci laptopów moją swoje klucze, które nie pasują do Windowsów OEM powszechnie dostępnych w przedaży. Tak więc masz trzy wyjścia, albo skontaktować się z pomocą techniczą producenta i jeżeli jest taka możliwość załatwić płytki z systemem i z nich załadować system, zadzwonić do Microsoftu i spróbować załatwić klucz OEM, który przypasuje(co raczej się nie uda), kupić nowego Windowsa, albo wgrać pirata, co nie jest za dobrym pomysłem. Właściwie tak de facto zostaje Ci załatwienie płytek recovery, kontakt z Microsoftem i namówienie konsultanta żeby wygenerował Ci nowy klucz, albo kupienie nowego Windowsa, bo wgranie systemu preinstalowanego w autoryzowanym seriwsie pewnie niewiele więcej będzie kosztować od nowego Windowsa. Na przykład, w przypadku Lenovo wgranie systemu razem z recovery kosztuje sto, czy tam 120 złotych… Widzisz, jakbyś sobie wypalił sobie płytki zaraz po zakupie, niemiałbyś problemu, a tak teraz zapewne będziesz musiał wybulić stówę z hakiem.

sylwekg , możesz jeszcze szukać dalej na torrentach kopii z którą zadziała twój klucz, jak pisałem znajomemu zabrało to sporo czasu ale w końcu znalazł.

scripter1 , ta, aż w końcu trafi na kopię z jakąś niespodzianką, która bez jego wiedzy i zgody będzie np. wysyłać jakieś informacje. Torrenty to jest zdecydowanie zły pomysł. Teraz sobie tak przemyślałem sprawę, i zastanawiam się, czy obejść problem dałoby radę poprzez załatwienie od kogoś XP Corporate, bo słyszałem, że do niej pasują wszystkie klucze, tak więc może te OEMowe ekstra dla producentów laptopów też przypasuje. Problem w tym, że jednak faktycznie trzeba będzie skorzystać z torrentów, bo to jest tylka wersja dla firm, tak więc nigdzie jej nie dopadnie się i trzeba by poszukać sum MD5 w celu weryfikacji czy dana kopia nie była modyfikowana, aby uniknąć instalacji systemu np. z jakimś trojanem, keyloggerem, albo innym badziewiem.

Piotr92 , no cóż, ryzyko jest ale statystycznie mniejsze jest prawdopodobieństwo że ktoś pofatyguje się shackować tak brandowaną płytę a raczej większe jest ryzyko w przypadku wersji opisanych jako VLK albo actiwated.

sylwekg , mozesz jeszcze spróbować się skontaktować z autorem tego wątku hpdc-7100-plyta-win-oraz-restore-plus-legal-t477173.html i zapytać czy by ci nie udostępnił kopii płyty.

Możliwe ta wersja którą ma zadziała też i z twoim kluczem a użycie tej kopii z jego kluczem i twoim kluczem nie powinno spowodować żadnych problemów z legalnością.

Takie rzeczy rozwiązuje narzędzie Microsoftu: keyupdatetool.exe do pobrania z ich strony.

Pozdrawiam,

Brand