Jak zainstalować xp?

Witam, mam pytanie, ponieważ chce zainstalować nowego Windows xp i nie wiem czy mam coś usunąć z tego starego ? Podacie jakiś dobry poradnik do instalacji ? Pomóżcie proszę ![-o<

Na przykład http://gadzetomania.pl/2009/01/24/instalacja-windows-xp-krok-po-kroku i po więcej odsyłam do 414.gif

Skopiuj na inną partycję lub dysk przenośny wszystkie ważne pliki z partycji systemowej.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Instalacja nowego XP na starym nadpisze Ci w całości zawartość dwóch katalogów na partycji systemowej: “Documents and Settings” i “Windows”. O ile w “Windows” nic się na ogół świadomie nie przechowuje to w “Documents and Settings” znajdują się ważne dane np. dokumenty, obrazy, pliki konfiguracyjne programów, które masz na dysku (np. w “Dane aplikacji” i “Ustawienia lokalne”). Trzeba to przejrzeć i skopiować na inną partycję. Oczywiście po reinstalacji trzeba doinstalować sterowniki. Niektóre dawne programy z katalogu “Program Files” będą działać a inne nie, trzeba przeinstalować np. antywirusa, Office, Photoshopa itd.

a jak mam do wyboru 3 Partycje i C: jest 52239 MB<2120 wolnych> to co zrobić ? ![-o<

Hej,

Jeśli masz przekopiowane z partycji C wszystkie ważne dane i chcesz zainstalować system “na czysto” to wybierasz partycję C, a w kolejnym kroku zaznaczasz, że chcesz ją sformatować w systemie plików NTFS.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki za pomoc :slight_smile: instalacja się udała :smiley: a co mam teraz zrobić ?

Zapewne trzeba zainstalować sterowniki.

Kliknij prawym na Mój komputer i napisz jaki masz Dodatek Service Pack.

Podaj model płyty głównej z CPU-Z (zakładka Mainboard).

Dodane 23.11.2013 (So) 21:05

W menu start w Uruchom wpisz devmgmt.msc ), kliknij prawym na urządzenia z żółtymi wykrzyknikami, Właściwości, Szczegóły i podaj Identyfikatory sprzętu (kliknij prawym, Kopiuj i wklej na forum, podaj identyfikatory wszystkich urządzeń i ich nazwy).

SP3 Model Columbia Rev o to chodzi ?

Czy to jest laptop, jeśli tak to podaj dokładny model (naklejka pod spodem).

Tak to laptop model Acer Extensa 5620Z :slight_smile:

Na początek zainstaluj link

Następnie Audio

czytnik kart

Lan

Touchpad

Bluetooth

Uruchom ponownie system i wykonaj

Dzięki za pomoc, wszystko zrobione tak jak kazałeś :slight_smile: Tu podaj screen tego bo nie wiem o co Ci dokładnie chodzi http://wstaw.org/w/2m2r/linki/ i co mam jeszcze zrobić ? ![-o<

W Menadżerze urządzeń kliknij prawym przyciskiem myszy na Urządzenie modemowe na magistrali High Definition Audio, Właściwości, zakładka Szczegóły, z rozwijanej listy wybierz Identyfikatory sprzętu, kliknij prawym na pierwszą linijkę, Kopiuj i wklej na forum.

Tego nie da rady skopiować, ponieważ po kliknięciu prawym wyskakuje co to jest ? ale znowu dam screen http://wstaw.org/w/2m2G/linki/ :slight_smile:

Sprawdź ten sterownik link

zainstalowany już nie ma inne urządzenia :slight_smile: a teraz co ?

W kwestii sterowników to wszystko.

Bardzo dziękuję za pomoc :smiley: czyli laptop bd już działać ?

Pozostała jedynie kwestia doinstalowania niezbędnych programów, oraz “spersonifikowania” (ustawienia pulpitu, przeglądarek, zakładki, wyłączenie niepotrzebnych usług itd.) pod Twoje potrzeby :slight_smile: