Jak zainstalowaćLinuxa SUSE 9.2?


(Ford Fokus) #1

Ściągnąłem sobie (chyba można, bo na oficjalnej stronie jest do ściągnięcia 10.0 za darmo :slight_smile: ) ale nei ma tam pliku readme :smiley: To jest na płycie (jest to wirtualny dysk):

http://images1.fotosik.pl/7/yl2g67enk30hj28z.jpg

I nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobić ?


(aero) #2

obraz płytki musisz wypalic na cd/dvd, na wirtualnym napedzie ni ezainstalujesz linuxa tak jak windowsa :P)


(Ford Fokus) #3

Nom wypaliłem i co dalej?


#4

No i włóż jado napędu, odpal kompa z CD-ROMu (ustaw to w biosie) i dalej instalator poprowadzi cię za rączkę.


(Ford Fokus) #5

A będę potrzebował jakiejś dodatkowej wiedzy co potrzeba zaznaczyć przy instalacji? Musze mieć już przygotowaną jakąś partycje specjaną (format plików)?


#6

Google siępopsuło, czy jak? Może trochę samodzielności? Jak już go zainstalujesz to z każdym, najmniejszym problemem będziesz tutaj przybiegał? Na górze jest przyklejony wątek Dla wszystkich chcących zacząć przygodę z Linuksem. Skorzystaj z niego, albo wpisz sobie w Google suse+instalacja , lub bardziej ogólnie, np. instalacja linuksa.


(Ford Fokus) #7

Pytam się poprostu jaki ma być system plików na tej partycji, bo z linuksa już korzystałem, ale nei wiem na jakim systemie plików on ma siedzieć :mrgreen:

Złączono Posta : 21.12.2005 (Sro) 8:48

Jednak troche się porobiło :slight_smile:

Bootuje z płyty, wybieram instalacje i po zniknięciu tajemniczego napisu “Loading devices” wszystko ogarnia wieczna ciemność i pomaga tylko reset… ?


#8

Przed rozpoczęciem instalacji wciśnij F1 albo F2 (nie pamiętam dokładnie) i poczytaj o opcjach startowych. Ja bym spróbował noapic lub/oraz nolapic