Jak zainstalowaćLinuxa SUSE 9.2?

(Ford Fokus) #1

Ściągnąłem sobie (chyba można, bo na oficjalnej stronie jest do ściągnięcia 10.0 za darmo :slight_smile: ) ale nei ma tam pliku readme :smiley: To jest na płycie (jest to wirtualny dysk):

http://images1.fotosik.pl/7/yl2g67enk30hj28z.jpg

I nie mam zielonego pojęcia co z tym zrobić ?

(aero) #2

obraz płytki musisz wypalic na cd/dvd, na wirtualnym napedzie ni ezainstalujesz linuxa tak jak windowsa :P)

(Ford Fokus) #3

Nom wypaliłem i co dalej?

No i włóż jado napędu, odpal kompa z CD-ROMu (ustaw to w biosie) i dalej instalator poprowadzi cię za rączkę.

(Ford Fokus) #5

A będę potrzebował jakiejś dodatkowej wiedzy co potrzeba zaznaczyć przy instalacji? Musze mieć już przygotowaną jakąś partycje specjaną (format plików)?

Google siępopsuło, czy jak? Może trochę samodzielności? Jak już go zainstalujesz to z każdym, najmniejszym problemem będziesz tutaj przybiegał? Na górze jest przyklejony wątek Dla wszystkich chcących zacząć przygodę z Linuksem. Skorzystaj z niego, albo wpisz sobie w Google suse+instalacja , lub bardziej ogólnie, np. instalacja linuksa.

(Ford Fokus) #7

Pytam się poprostu jaki ma być system plików na tej partycji, bo z linuksa już korzystałem, ale nei wiem na jakim systemie plików on ma siedzieć :mrgreen:

Złączono Posta : 21.12.2005 (Sro) 8:48

Jednak troche się porobiło :slight_smile:

Bootuje z płyty, wybieram instalacje i po zniknięciu tajemniczego napisu “Loading devices” wszystko ogarnia wieczna ciemność i pomaga tylko reset… ?

Przed rozpoczęciem instalacji wciśnij F1 albo F2 (nie pamiętam dokładnie) i poczytaj o opcjach startowych. Ja bym spróbował noapic lub/oraz nolapic