Jak zaintalować Office 365 na Antergosie

Witam. Mam problem (dosyć oczywisty) z instalacją Office 365 na Linuxie Antergos - środowisko graficzne - mate. Liczyłem, że po zakupie, będzie gdzieś link do instalatora, który pobiorę i rozpakuję to wszystko w Wine. Tymczasem wygląda to trochę inaczej. Jestem na stronie Office w zakładce installs i nie ma nawet linka do pobrania czy instalacji. Może po prostu źle szukam, ale wydaje mi się, że to jest trochę tak jak z wchodzeniem do sklepu google przez komputer, tzn strona nie udustępnia wtedy linka do instalacji. Ktoś wie może jak rozwiązać ten problem? Byłbym wdzięczny.

Microsoft udostępnia oficjalne forum dla szukających wsparcia dla ich produktów. Niczego Ci nie narzucam, ale jest to problem z oprogramowaniem Microsoftu, a to forum jest również po Polsku, więc tam najlepiej szukać pomocy.

Sprawdź ten link:
https://portal.office.com/OLS/MySoftware.aspx

Ale jak? Wymaga logowania. Ok. Więc próbuję się zalogować na adres mail, który podałem przy zakupie Offica i wyskakuje mi:

This doesn’t look like a work or school email. You can’t sign in here with a personal account. Use your work or school account instead.

Co to w ogóle za link?

Moje korpo tutaj trzyma licencje do Office’a. Nie przewidziałem, że potrzebne będzie korpo-konto. Myślałem, że jest uniwersalny :slight_smile:

No właśnie 2016 i 2013. BTW rozchodzi się mi głównie o to, żeby się nauczyć Excela i zrobić na nim kilka zadań i projekt na studia. No więc. Chcę być 100 procent legalny i jednocześnie pozostać na Linuksie. Co powinienem zrobić? Próbować to wszystko robić na Libre Office albo jakimś innym zamienniku, czy też szukać sobie jakiejś biblioteki albo czytelni wyposażonej w Office’a? Kiedyś próbowałem jakiejś nakładki na Libre, która miała sprawić, że będzie wyglądał podobnie do Office, ale to się chyba tyczyło tylko stricte graficznej oprawy. Już w kwestii tego co gdzie znaleźć, np. gdzie wejść żeby znaleźć tabele przestawne itd. to pozostawało po staremu.

Na stronie Office

jest informacja:

Nie widzisz opcji instalacji po zalogowaniu się? Być może występuje problem z Twoim kontem. Wybierz powyżej pozycję Potrzebujesz pomocy i przejrzyj sekcję Pytania dotyczące konta .

Patkiet MSO365 ma status silver na stronie winehq przy testach na antergosie. Jedyne co ma nie działać to onenote skype czy inne pierdoły.