Jak zakonserwowac system windows 8?

Siemanko moje pytanie jest takie jak mozena zakonserwować windows 8?? kupiłem ostatnio laptopa z win8 i chciałbym zeby mi troche pochodził wiec moze znacie jakis programy do konserwacji systemu zeby działał dobrze nie cioł sie i moze macie jakies rady ?? dzięki z góry :))

Cześć

Uporządkuj autosrtart, odinstaluj zbędne programy, przeczyść system np. programem CCleaner i system powinien działać bezproblemów.

Ja korzystam z TuneUp Utilities 2013 i wszystko śmiga aż miło :slight_smile:

Jak jesteś trochę ogarnięty to bez wątpienia jedyne słuszne wyjście dla nowo zakupionego laptopa to czysta instalacja systemu + instalacja sterowników + potrzebnych programów do codziennego użytku (bez antywirusa). Następnie z tak skonfigurowanego systemu wykonać obraz partycji systemowej za pomocą np. clonezilla bądź płatnym Acronisem True Image Home - polecam ze względu na intuicyjność. Po wykonaniu obrazu doinstalować tylko antywirus i cieszyć się stabilnym i szybko działającym laptopem bez zbędnego oprogramowania dostarczonego wraz z nim.

I teraz najlepsze. W razie jakiejkolwiek awarii czy to spowodowanej przez wirus a może przez niestabilność systemu wywołanego jakiś tam programem przywracasz system z obrazu partycji który utworzyłeś i w ciągu max kilku minut cieszysz się systemem skonfigurowanym uprzednio. Jest to niewątpliwie bardzo duża zaleta pozwala zaoszczędzić czas i nerwy przy ponownym konfigurowaniu systemu.

g.stypulkowski ,

Proszę poprawić pisownię w tytule tematu i w opisie problemu. W celu dokonania zaleconej korekty proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.