Jak zaktualizowac bios na k9n neo-f?

(Msi) #1

Jak w temacie. Chce zaktualizowac bios spod windowsa niestety live update nie umozliwia takiej funkcji i wola dyskietke zeby zaktualizowac bios spod dosa. Tylko jest problem, ja nie mam stacji dyskietek :confused:

(Ferdek31) #2

spróbuj wystartować z biosem z cd romu, powinno zadziałać tylko ustaw aby startował z cd romu, a jak nie to pożycz stację dyskietek od kogoś albo kup ok. 25zł

(floyd) #3

Aby Wystartowało CD romu to nie wystarczy zwyczajnie skopiować dyskietkę na CD. Trzeba utworzyć obraz dyskietki na CD.

Być może wystarczy nagrać taki obraz bezpośrednio z dyskietki przy pomocy Programu Nero.

Uruchamiamy:

1)Nero Burning ROM

2)Wybieramy CD-(start.)

3)Zaznaczamy logiczny dysk startowy.

4)Zaznaczamy ' włącz ustawienia specjalne' i wybieramy rodzaj emulacji:' emulacja dyskietki 1.44MB.

5)Klikamy 'nowy' i nagrywamy.

Można też utworzyć obraz dyskietki np w programie WinImage

(do tworzenia obrazu dyskietki).

Wczytać w tym programie to co jest na dyskietce i zapisać z rozszerzeniem .ima np. bios.ima.

Tak utworzony obraz dyskietki nagrać na CD np. w Nero.

CD wypalamy tak jak poprzedno tylko w punkcie 3)Zaznaczamy plik obrazu i wyszukujemy utworzony plik bios.ima

W obu jednak przypadkach konieczna jest stacja dyskietek. Najlepiej poszukać kolegi który ma stację dyskietek i utworzyć plik obrazu lub od razu wypalić CD.

(Ferdek31) #4

no oczywiście, że nie wystartuje i trzeba utworzyć cd rom startowy, chciałem podpowiedzieć tylko możliwość czegoś takiego. Dodam jeszcze, gdybyś tworzył tak cd rom nie nagrywaj z prędkością większą niż 4x, ale stacja dyskietek potrzebna jest chociażby po to aby zapisać stary bios