Jak zaktualizować bios na płycie głównej Asus B85m-g


(Logowanie20) #1

Wiam mam od niedawna kupioną płytę główną z procesorem i kartą ram,wszystkie części złożyłem prawidłowo natomiast jak włączam komputer to komp odpala ale tylko wiatraki się kręcą a po za tym nic nie moge zrobić,sukałem tego problemu po internecie i okazało się że muszę z aktualizować bios w płycie by wszystko działało noormalnie.I o to jest pytanie jak to zrobić jak włączam kompa to nic się nie wyświetla na monitorzę i jak mam zaktualizować bios?.Słyszałem że można zaktualizować przez pendrive (bios usb flashback) ale nie wiem czy moja płyta ma tą funkcję?

 

Podzespoły:

 

 


(Dimatheus) #2

Marcin2040, , zapoznaj się, proszę, z tym tematem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(system) #3

Wątpliwe aby nieaktualny bios sprawiał taki problem. Nawet jakby był to bios starszy niż pod tego procka to by się uruchomił tyle, że zle by identyfikowało.

 

Weś instrukcję w rękę i zacznij od nowa podłączać kabelki, czasem ludzie mylą kabel od power z reset i podobny efekt jest.

Wsadzenie pamięci tez sprawdz, czasem jest ciasno i nie dochodzi do końca.


(Veers) #4

Nie uda ci się zaktualizować BIOSu, bez działającego komputera, a twój komputer ma problem z zadziałaniem. Zacznij może od tego, wyjmij pamięci i zobacz czy płyta zacznie piszczeć. Jeśli tak będzie - to zresetuj CMOS (jak? masz napisane w instrukcji od płyty głównej).


(Logowanie20) #5

Kable były podłączone właściwie,robiłem to z instrukcją,płyta piszczała na wyjętej pamięci,zrobiłem reset CMOS czyli biosu i nadal to samo,zamontowałem starą płytę główną i komp działa normalnie,więc muszę jakoś zaktualizować bios.Na stronie gdzie kupiłem płytę to w zakładce komentarze inni pisali że też mieli czarny ekran,dokładnie ten sam problem i musieli zrobić aktualizację biosu by wszystko było normalnie no ale jak to zrobili?,jeszcze dodam że stary bios nie obsługuje procesorów czwartej generacji,tak pisali inni użytkownicy 

 

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-b85m-g-b85-dualddr3-1600-sata3-gblan-matx-b85m-g-581279/


(Veers) #6

Tylko, że to nie jest procesor 4 generacji, tylko 3 w wersji Refresh. Natomiast skoro płyta piszczała, to znaczy że istotnie - BIOS usiłuje się podnieść. Moim zdaniem problem leży gdzie indziej, ale jeśli nie masz żadnej karty graficznej, ciężko to będzie zweryfikować. Tak czy inaczej, żeby zaktualizować BIOS, będziesz potrzebował obrazu, oraz pendrive z pobraną najnowszą wersją BIOSu do twojej płyty głównej. W skrajnym przypadku - będziesz potrzebował … innego starszego procesora. Stąd - osobiście sugerowałbym zażądać od sprzedawcy wymiany sprzętu na działający - w końcu to jego zas…y obowiązek.


(Logowanie20) #7

Chyba na to wygląda,będę musiał zgłosić reklamacje że mi nie działa,lub sam bym od kogoś pożyczył stary procesor i zaktualizować bios samemu.Odnośnie kart graficznych to mam (starą) która nadal działa  gigabyte 9400gt i nową  gigabyte GTX 650 ,dwie sprawdzałem pod nową płytą ale nadal bez skutku.Jeszcze mam pytanie w skąd mam wiedzieć jaki procesor jest starszy do mojego procesora?


(system) #8

Na stronie Asusa odnajdz swoją płytę, tam w supporcie będzie wykaz procesorów jakie płyta obsługuje. Obok nazwy procka jest wersja bios jaka go obsłuży. Wystarczy popatrzeć w starszych wersjach bios, np 2013r.

 

http://www.asus.com/pl/Motherboards/B85MG/HelpDesk/

 

Bios dla Twojego procka:

B85M-G BIOS 2001 (to nr wersji)

 

Był wydany 2014/06/17 ! (czyli jeśli nie posiada tego biosu to oznacza, że długo leżało na półce)

 

 

Dla świętego spokoju wsadziłbym tam inna pamięć, może uwalona albo problem z kompatybilnością ?