Jak zaktualizować BIOS przez płytę CD?

Witam mam płytę MSI kt6 delta ms 6590 ver 2. I chciałem zaktualizować BIOS. BIOS mam stąd: http://us.msi.com/product/mb/KT6-Delta- … /?div=BIOS

Ale nie mam w komputerze stacji dyskietek.

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak się aktualizuje BIOS i jak to zrobić przez CD?

pozdrawiam.

Z cd się raczej nie da, przez czytnik kart pójdzie, tyle że musisz ją sformatować na fat 16.

@igrek mógłbyś mi powiedzieć jak się aktualizuje BIOS, bo skopiowałem ten plik do Biosu i plik amiflash, uruchomiłem komputer podczas startu klikałem F11, wybrałem kartę, ale nic się nie uruchomiło tylko zastartował Windows…

Bo musisz ustawić jako first boot device czytnik kart. Oczywiście karta musi być bootowalna. Zrób to za pomocą HP usb disk storage format tool. Potem przerzuć pliki biosu i do boju

Wyskakuje mi błąd: There are no valid DOS system files at the specified location.

Robię tak:

Device - Generic MMC

File system - Fat 32

Format options - zaznaczam quick format i creat a dos startup disk

Nie wiem o co chodzi, ale kolega napisał że musisz sformatować na FAT16 :stuck_out_tongue:

Nie da się FAT16. Jest do wyboru FAT32 lub NTFS

Fat 16 jest jak wybierzesz po prostu FAT.

Nie ma FAT. Jest FAT32 i NTFS

Co sie nieda…Bo zależy co masz w pacze która pobrałeś czy samą binarke biosa czy z loaderem.Jest tendecja aktualnie że mozna flaschować z pod systemu np win.

Jak chcesz z płyty robisz botowalny cd np z Dos-em ,dajesz tam binarke biosa plus loader (o ile jest loader pod dos),botujesz z cd >przechodzisz do loadera i uruchamiasz pewnie zechce abyś wskazał plik z nowym biosem ,ewentualnie może zechcieć zapisać kopie starego tu może ew. pojawić się problem jesli loader nie pozwoli pominąć tej opcj i na sztywno będzie miał ustawione stacyjkę dyskietek do zapisu ,Druga sprawa - czasami w samym biosie jes opcja update.

Może być FAT32.

Poraj , podpowiedziałem że fat 16 bo u mnie np przy aktualizacji inaczej nie widział pliku biosu.

@Martinez_1989

Nie łatwiej zaktualizować bios spod systemu Windows:

http://us.msi.com/service/Live-Update-5-Manual/

W przypadku starszych płyt Live update nie działa.

Ostatnio aktualizowałem bios na bardzo starym MSI z pendrive firmy Kingstone (1GB) formatowanego za pomocą za pomocą HP usb disk storage format tool, ponieważ z żadnego innego nośnika nie chciało przyjąć DOSa.

Co ja robię źle?? Wyskakuje mi taki błą http://zapodaj.net/5de64907a9dc.jpg.html

Nie podałeś mu ścieżki do plików DOS, żeby mógł je umieścić na USB.

Dodane 02.04.2012 (Pn) 15:22

Pisząc w skrócie - Pendrive posłuży Ci jedynie do odpalenia DOSa, czy tam jak kto woli DOSu. Dos musisz ściągnąć z internetu. Plik (pliki) z biosem możesz umieścić na dysku c w katalogu C:/BIOS. Startujesz z bootowalnego USB w środowisku DOS, przechodzisz do katalogu C:\BIOS i tam odpalasz stosowny plik a dalej to już powinno pójść łatwo :slight_smile: ponieważ jest to taki dosowo-tabelkowy programik, w którym można poustawiać rożne rzeczy i zaktualizować Bios.

“Create a DOS startup disk using system files located at:”, czyli “Utwórz dysk startowy DOS z plikami zlokalizowanymi na:” i tu musisz podać, gdzie znajdują się te pliki. Inaczej zawsze będzie taki błąd.

Pogrzebałem w starym kompie i znalazłem dla Ciebie ten DOS - smacznego - Boot Disk.rar