Jak zaktualizować BIOS przez płytę CD?

(Marty Pl) #1

Witam mam płytę MSI kt6 delta ms 6590 ver 2. I chciałem zaktualizować BIOS. BIOS mam stąd: http://us.msi.com/product/mb/KT6-Delta- ... /?div=BIOS

Ale nie mam w komputerze stacji dyskietek.

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak się aktualizuje BIOS i jak to zrobić przez CD?

pozdrawiam.

(igrek) #2

Z cd się raczej nie da, przez czytnik kart pójdzie, tyle że musisz ją sformatować na fat 16.

(Marty Pl) #3

@igrek mógłbyś mi powiedzieć jak się aktualizuje BIOS, bo skopiowałem ten plik do Biosu i plik amiflash, uruchomiłem komputer podczas startu klikałem F11, wybrałem kartę, ale nic się nie uruchomiło tylko zastartował Windows....

(igrek) #4

Bo musisz ustawić jako first boot device czytnik kart. Oczywiście karta musi być bootowalna. Zrób to za pomocą HP usb disk storage format tool. Potem przerzuć pliki biosu i do boju

(Marty Pl) #5

Wyskakuje mi błąd: There are no valid DOS system files at the specified location.

Robię tak:

Device - Generic MMC

File system - Fat 32

Format options - zaznaczam quick format i creat a dos startup disk

(Skatecik) #6

Nie wiem o co chodzi, ale kolega napisał że musisz sformatować na FAT16 :stuck_out_tongue:

(Marty Pl) #7

Nie da się FAT16. Jest do wyboru FAT32 lub NTFS

(igrek) #8

Fat 16 jest jak wybierzesz po prostu FAT.

(Marty Pl) #9

Nie ma FAT. Jest FAT32 i NTFS

(SMDOBPRO) #10

Co sie nieda..Bo zależy co masz w pacze która pobrałeś czy samą binarke biosa czy z loaderem.Jest tendecja aktualnie że mozna flaschować z pod systemu np win.

Jak chcesz z płyty robisz botowalny cd np z Dos-em ,dajesz tam binarke biosa plus loader (o ile jest loader pod dos),botujesz z cd >przechodzisz do loadera i uruchamiasz pewnie zechce abyś wskazał plik z nowym biosem ,ewentualnie może zechcieć zapisać kopie starego tu może ew. pojawić się problem jesli loader nie pozwoli pominąć tej opcj i na sztywno będzie miał ustawione stacyjkę dyskietek do zapisu ,Druga sprawa - czasami w samym biosie jes opcja update.

(system) #11

Może być FAT32.

(igrek) #12

Poraj , podpowiedziałem że fat 16 bo u mnie np przy aktualizacji inaczej nie widział pliku biosu.

(rgabrysiak) #13

@Martinez_1989

Nie łatwiej zaktualizować bios spod systemu Windows:

http://us.msi.com/service/Live-Update-5-Manual/

(pstrowsky) #14

W przypadku starszych płyt Live update nie działa.

Ostatnio aktualizowałem bios na bardzo starym MSI z pendrive firmy Kingstone (1GB) formatowanego za pomocą za pomocą HP usb disk storage format tool, ponieważ z żadnego innego nośnika nie chciało przyjąć DOSa.

(Marty Pl) #15

Co ja robię źle?? Wyskakuje mi taki błą http://zapodaj.net/5de64907a9dc.jpg.html

(pstrowsky) #16

Nie podałeś mu ścieżki do plików DOS, żeby mógł je umieścić na USB.

-- Dodane 02.04.2012 (Pn) 15:22 --

Pisząc w skrócie - Pendrive posłuży Ci jedynie do odpalenia DOSa, czy tam jak kto woli DOSu. Dos musisz ściągnąć z internetu. Plik (pliki) z biosem możesz umieścić na dysku c w katalogu C:/BIOS. Startujesz z bootowalnego USB w środowisku DOS, przechodzisz do katalogu C:\BIOS i tam odpalasz stosowny plik a dalej to już powinno pójść łatwo :slight_smile: ponieważ jest to taki dosowo-tabelkowy programik, w którym można poustawiać rożne rzeczy i zaktualizować Bios.

(Adam Bialek) #17

"Create a DOS startup disk using system files located at:", czyli "Utwórz dysk startowy DOS z plikami zlokalizowanymi na:" i tu musisz podać, gdzie znajdują się te pliki. Inaczej zawsze będzie taki błąd.

(pstrowsky) #18

Pogrzebałem w starym kompie i znalazłem dla Ciebie ten DOS - smacznego - Boot Disk.rar