Jak zaktualizować BIOS w laptopie Packard Bell Easy Note TE69BM z poziomu BIOSu

Witam.

Chciałbym zainstalować Linux Mint na wyżej wymienionym laptopie lecz nie mogę tego zrobić, to znaczy mogę tyle, że po zainstalowaniu go dostaję komunikat “No Bootable Device, Hit any key”. Gdzieś przeczytałem, że muszę zmienić tryb działania biosu z UEFI na Legacy mode, a zrobić to da się jedynie po zaktualizowaniu BIOSu. Wspomnę od razu że laptop ma nowy, czysty dysk twardy i nie wykrywa pendrivewów w BIOSie, nawet bootowalnych.

Nie ma pod klawiszem F12 lub innym podczas ekranu POST funkcji wybierania bootowalnego urządzenia?

Jest.

Funkcji?

Pod F12 jest Boot Manager.

Boot Option Menu

I dalej pusto.

To wybierz boot manager i powiedz co tam piszę

Pod F12 jest właśnie “Boot Manager”, potem niżej piszę Boot Option Menu i dalej instrukcja używania strzałek.
Gdybym włożył płytę bootowalną pokazałaby się tam.
Za to pendrive nie.

Pobrałem aktualizację BIOSu ze strony Packard Bella, ale działa ona wyłącznie z poziomu Windowsa.

To może tryb awaryjny, nie wiem jak jest z W10

Mam na płycie jedynie Windows 7, ale on się nawet w tym trybie nie uruchomi.
Czerwony pasek u góry ekranu.

…się pojawia.

Nie pisz posta pod postem tylko edytuj poprzedni jak zapomniałeś czegoś dopisać.

Niestety producent nie przewidział aktualizacji z poziomu BIOS. Ma instalator, który musisz użyć na Windowsie. Trochę takie dziwne podejście, ale pewnie chciał użytkownikom dać najprostszy sposób.

EDIT:

W instrukcji jest jeszcze sposób na instalację z pomocą wiersza poleceń, ale do tego potrzebowałbyś konsoli odzyskiwania. Pewnie nie masz już partycji recovery i nie wypaliłeś jej na płycie przed instalacją Linux’a?.

1 polubienie

Sprawdź ten temat na Elektroda

1 polubienie

Faktycznie, jest inny sposób na aktualizację, ale tylko do wersji 2.11, gdzie spod Windy masz 2.14

A z trybu awaryjnego z dostępem do internetu nie można nic zrobić, bez obrazy ja tylko pytam,
bo nie jestem w tym obeznany :wink:
To są tylko strzały w ciemno.

Nawet się nie włączy. Czerwony pasek u góry ekranu wyskakuje.

Na wyższym numerku zbytnio mi nie zależy, chodzi mi tylko o Legacy mode.

Spróbuję rozwiązania z elektrody i napiszę później czy zadziałało.

Ale on nie ma trybu awaryjnego, bo nie ma już Windowsa czy tam ma obok Linuksa, ale nie działa Bootloader.

Przepraszam moje niedopatrzenie :wink:
W takim razie co może być przyczyną problemu startu nośnika bootowalnego z
jego bootmenu?