Jak zaktualizować Firefoksa do wersji 11 z 10.02?

Poproszę o link z aktualizacją Firefoxa do wersji 11 obecnie mam 10.02 z góry dziękuje.

Może trochę samodzielnego myślenia?

Może jeszcze za Ciebie aktualizacje zrobić?

Menu - Pomoc - O programie

lub

Google -> wpisz “Firefox”

@Cedar nie bądź ironiczny nie umiałem tego zrobić więc spytałem

W OpenSUSE sprawdzasz czy są nowsze wersje pakietów w Menedżerze Oprogramowania LUB poleceniem:

zypper ref

a potem

zypper dup

Dostaniesz komunikat, które pakiety mogą być zaktualizowane.

@Marcin ja posługuje się tylko Yast (em) nie znam linuxa :frowning: kiedyś @roobal podawał mi link do aktualizacji więc o to zapytałem

No to sprawdź w Yast, wyszukaj pakiet Firefox i jeśli będzie dostępna nowa wersja. Polecenie:

zypper dup

jest odpowiednikiem np. Debianowego:

apt-get dist-upgrade

i trzeba je wykonywać od czasu do czasu. Podaj mi wynik polecenia z konsoli

rpm -qa --last | grep firefox

@Marcin82 zrobiłem co powiedziałeś i : Wyszukiwanie nie powiodło się

Serwer zdalny zwrtócił kod bedu 404

Nie lękaj się :smiley: Podaj wyniki poleceń (jako root):

zypper ref && zypper dup

Będzie to pełna aktualizacja dystrybucji - jeśli nie włączałeś dodatkowych repozytoriów niewiadomego pochodzenia, to nic nie ma prawa się popsuć.

w konsoli po wpisaniu tego co podałeś nic się nie dzieje :frowning: chyba dam spokój z tą aktualizacja ale dzięki za pomoc Pozdrawiam

Wiesz, tutaj nie chodzi o aktualizację samego Firefoxa. Po prostu co jakiś czas trzeba system aktualizować na bieżąco. Jeśli nie będziesz tego robił systematycznie - coś może potem pójść nie tak.

Kliknij pomoc-o programie firefox i wyskoczy ci aktualizacja

@dorcel21

nic takiego nie ma

Dodane 18.03.2012 (N) 19:07

@marcin’82 system postawiłem wczoraj i zaktualizowałem go na max"więc to raczej nie ten problem

Jak nie masz to pozostaje ci tylko odinstalowanie starszej wersji ściągnięcie nowej.Ja aktualizowałem jak wyżej pisałem.

@dorcel21 nie chę już tego bo pamiętam że ta wersja gdzieś jest @roobal kiedyś podawał mi źródło aktualizacji

Jeśli ten przycisk jest nieaktywny:

firefox.jpg

W momencie kiedy pakiet wejdzie do repozytoriów będzie widoczny w aktualizacjach:

zypper ref zypper lu -a

No ale jak “ta wersja gdzieś jest”-ta wersja musi być na serwerach mozilli po kliknięciu na pomoc-o programie firefox

Dodane 18.03.2012 (N) 19:16

To masz coś zwalone z firefoxem-radzę ci odinstalować starego i zainstalować nową wersję

Do zarządzania oprogramowaniem należy używać dedykowanych dystrybucyjnych narzędzi. Jeśli Firefox byłby instalowany z binarki / pliku *.tar.gz to prawdopodobnie aktualizacja przez Pomoc => Znajdź aktualizację poszłaby bez przeszkód …

Jest nieaktywny wiec pozostaje mi czekać na aktualizację , Dzieki wielkie za Pomoc

Dodane 18.03.2012 (N) 19:18

“Do zarządzania oprogramowaniem należy używać dedykowanych dystrybucyjnych narzędz” takich używam

Słusznie!

W repozytorium openSUSE Update jest nadal wersja 10.0.2. Jeżeli chcesz mieć 11, to dodaj repozytorium mozilla http://download.opensuse.org/repositories/mozilla/openSUSE_12.1/ (YaST -> Repozytoria oprogramowania -> dodaj -> określ url -> dalej sobie poradzisz). W tym repozytorium jest zawsze najnowsza stabilna wersja firefoxa.

Prawdopodobnie chodzi o to http://download.mozilla.org/?product=fi … ux〈=pl jest to praktycznie uniwersalny sposób, w paczce powinien być zawarty również skrypt do aktualizacji, jeśli pojawi się nowa wersja przeglądarki.

W Linuksie działa to troszkę inaczej, niż pod Windowsem. Na przyszłość proponuję trochę opanować nerwy.

Pozdrawiam!