Jak zaktualizować system Windows 7 gdy aktualizacje się zacięły

Mój system nie wyszukuje aktualizacji w ogóle.

W załączniku aktualizację które zainstalowałem.

Na drugim zdjęciu wynik z diagnostyki.

Na początku myślałem, że może to wina programu EMET, ale skasowałem go i dalej to samo. Może ktoś pomoże? Dodam też, że jak robię diagnostykę mam czerwony błąd usługi WU 0x8000… coś tam coś tam. 

A Błąd "Problemy z instalacją najnowszych aktualizacji wyskakuje ale nie zawsze, czasami jest zielone i napis naprawiony.zrzut ekranu.png windows u.gif

Zdecydowanie masz coś uszkodzone w systemie, co będzie ciężko naprawić (ale może się da) - może to przez wirusa, sprawdzałeś?

Ja zazwyczaj posiłkuję się pobraniem i użyciem programu WSUS Offline.

Możesz też pobrać i zainstalować Prawie jak Windows 7 Service Pack 2, tylko on wymaga wcześniej zainstalowania jakichś aktualizacji, o których Microsoft nie informuje, a ich brak daje lakoniczny i nic nie wyjaśniający komunikat o błędzie.

 

WSUS’a używam tak, że najpierw po wypakowaniu, uruchamiam program _ UpdateGenerator.exe _, zaznaczam co chcę pobrać i czekam aż to się zakończy. Potem uruchamiam program _ Update.cmd _ z folderu client i czekam, aż on skończy pracę. A potem restart.

Nie próbowałeś korzystać z tego?

Spróbuj też tego: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2016/26/microsoft-rozwiazuje-problemy-z-windows-update-w-windows-7.aspx

Własnie system jest świeży, więc o wirusie raczej mowy nie ma, ręcznie zainstalowałem SP1 później ten mini patch i prawie SP2. Nie działa mi w ogóle Windows Update, wyszukuje 3 dni i nic z tego nie ma. System wydaję się jak najbardziej sprawny. Spróbuje tego linku z komputera, jak dalej będzie problem to sprawdzę rady innych. Dzięki za odpowiedź dla wszystkich.

 

Na pewno nie informuje?

źródło: Convenience rollup update for Windows 7 SP1 and Windows Server 2008 R2 SP1

Co nie zmienia faktu, że w newsie na DP brakuje tej informacji.

Cóż na jakość informacji na portalu wpływu nie mamy, jeżeli szukamy informacji to zawsze w pierwszej kolejności warto zajrzeć do źródła, w tym przypadku na stronę MS.

Nie wiem jakich informacji na DP jeszcze brakowało, ale w aktualizacji o której wspomina Pablo_Wawa dodana jest telemetria, jak ją wyłączyć można przeczytać np. tutaj.

Mój problem się rozwiązał dzięki linkowi VPN, najpierw odpaliłem pliczek i wyszukiwał aktualizacje ponad 2 godziny coś tam szukał … i nic … ale oglądałem mecz, więc mi to nie przeszkadzało, uznałem, że za długo to trwa i znowu się coś zacięło, zrobiłem reset kompa jeszcze raz odpaliłem plik z linku i poszło w 10 sekund :smiley: kolejny reset i znalazło mi 60 aktualizacji w WU w 2 minuty :smiley: Dzięki raz jeszcze za pomoc :wink:

Zainstaluj te poprawki przy wyłączonym internecie, zrestartuj komputer i włącz Windows Update.

–> wersja na Windows 7 32 SP1 32 bit    https://www.microsoft.com/pl-PL/download/details.aspx?id=52214
–> wersja na Windows 7 64 SP1 64 bit    https://www.microsoft.com/pl-PL/download/details.aspx?id=52232

Powinno być więcej aktualizacji i powinny być natychmiast wyszukane…

@rgabrysiak: Z tym brakiem informacji przy próbie instalacji nieformalnego SP2 dla Win 7, to chodziło mi o komunikat po uruchomieniu tego programu - że wyświetla się jakiś durny, nie związany z błędem tekst, zamiast informacji czy sugestii o braku tego KB, o którym wspomniałeś. Tak było z 1,5 miesiąca temu, może to poprawili (choć wątpię)?. I co z tego, że jest to opisane na stronie MS, jak ja ten “SP2” mam na dysku/zasobie sieciowym i nie pobieram go już z netu (bo raz pobrałem).

W każdym razie w kwestii problemów przy aktualizacji w Windows 7, to warto mieć taki zbiór możliwych łatek / trików, bo może któryś nam pomoże. :slight_smile:

Zainstaluj 

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/3135445

Potem

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/3138612

 

 

Utwórz nowe konto administratora wyłącz PC uruchom ponownie loguj się na nowe konto.Wyczyść folder SoftwareDistribution.

 

Mi to pomogło!