Jak zaktualizować wordpress lokalnie?

W najbliższym czasie chce stworzyc swoją pierwszą strone na cms wybór padł na wordpress. Za radą kolegi z forum postanowiłem przetestowac wp czy w ogóle mi spasuje, pobrałem wersje portable http://techformator.pl/wordpress-localh … -portable/ i zainstalowałem u siebie na kompie. Jedyny problem w tym że to wersja 3 a teraz mamy już na karku 3.3 więc teraz chce zrobić aktualizacje paczki bo dowiedziałem sie że najnowszy wp ma jakies tam usprawnienia i chciałbym od razu nowszy przetestować. Moje pytanie brzmi jak mam zabrać się do zrobnienia update lokalnego wordpressa?

Zaloguj się do panelu, na górze powinieneś mieć informację o nowej wersji. Jeśli nie masz trza podmienić pliki :slight_smile:

Domyślnie mamy do dyspozycji angielską wersję. Co więcej ostatnie wydanie WP Portable wyposażone jest w WordPress 3.0, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać aktualizację do najnowszej dostępnej wersji. Wystarczy ze strony wordpress.org lub pl.wordpress.org pobrać paczkę instalacyjną, rozpakować ją, a następnie podmienić pliki w katalogu …/WP-Portable-3-0/www/wordpress. Więcej informacji o procesie ręcznej aktualizacji znajdziecie w oficjalnej dokumentacji.

Zrobiłem już update i wszystko pięknie działa dzięki za pomoc panowie :slight_smile: