Jak załadować teledyski z bazy do odtwarzacza swf

(batmomobil) #1

Witam mam prośbę powiedzcie jak załadować playlistę teledysków do odtwarzacza z zapytania(bazy danych):

echo ("

“)”;[/code]

(Drobok) #2
{ 

'file': '$nowylink',

'captions.file': '$opis',

}

To jest jeden element tablicy, wystarczy wg tego formatu ją dopisywać do tego js’a :slight_smile: Powinieneś inaczej zbudować tą pętlę. Chyba, że ten twój cały opis dotyczy tego jednego utworu :slight_smile: Np:

'playlist': [

foreach($tablica_z_lista as $el)

echo "{ 'file': '$el[link]','captions.file': '$el[opis]',},";

],

(batmomobil) #3

Np:

Dziękuję,że odpowiedziałeś na mój temat,czy tablicą będzie $link($tablica_z_lista),czy inaczej zapisać tablicę??

(Drobok) #4

Nie znając struktury tabeli, zakładam że do niej zapisujesz wszystko w formacie

id_usera | id_do_dopisania_do_linku | opis

Powtarzasz wiersze tyle razy ile masz elementów na liście (te wszystkie id (po co ci ich tyle ?), nick który masz w where).

Jeśli całej tablicy nei masz zapisanej w jednej komórce, powinieneś mieć osobne zapytanie dla całości, oraz osobne do samej listy (takie łączenie tabel tylko zapycha pamięć).

Pomijając fakt, tego, do czego używasz tej całości. Ja samą listę zrobiłbym tak

Zastąp to:

{ 

'file': '$nowylink',

'captions.file': '$opis',

}:

Tym:

$query = "SELECT opis_muzyki,link_muzyki FROM muzyka_uzytkownika JOIN uzytkownicy ON muzyka_uzytkownika.id_uzytkownika=uzytkownicy.id WHERE uzytkownicy.nick='$nick'";

$result = mysql_query($query) or die(mysql_error());

if ($result)

{  

while ($row = mysql_fetch_assoc($result))

{

$link=$row[link_muzyki];

echo "{ 'file': 'substr($link, (strpos($link, '/', 7)+1));','captions.file': $row[opis_muzyki]',},";

}

}

A wcześniejsze zapytanie przerób na to czego właśnie potrzebujesz do całej strony (nie listy odtwarzania).