Jak zalogować się na router?

Witam!

Mam internet radiowy i chciałbym sprawdzić czy ktoś nie kradnie mi sygnału. Wpisuję w przeglądarce bramę domyślną. Potem pisze tylko użytkownik i hasło. Co mam tam wpisać? Próbowałem admin admin ale nie działa :?

a w instrukcji routera nic nie ma? ew. typ (model) routera i google…

pozdrawiam

Jakiej instrukcji?? Router jest chyba u mojego providera?? Ja mam tylko antenę i kartę sieciową. Może jest jakiś inny sposób na sprawdzenie czy ktoś mi kradnie sygnał?? Bo internet bardzo wolno chodzi??

a jesteś administratorem sieci?

…jeśli nie, to nie “wejdziesz” na router, bo operator na pewno nie poda Ci haseł

no i wszystko jasne :slight_smile:

No to jak chcesz się zalogować :o

zadzwoń do niego i zgłoś problem, chyba za coś płacisz :x

Nie chcę się unosić. Problem nie raz zgłaszałem, 2 razy mi kazali format zrobić "Bo to może być wirus i coś blokuje. Skoro na to nie można nic poradzić to jest jeden sposób a mianowicie rezygnacja. Odnosze pewne wrażenie, że sam admin mnie okrada, chociaż mogę się mylić :frowning:

No to w tej sytuacji napisz reklamację albo wypowiedz umowę. Zresztą, jego psim obowiązkiem jest ruszyć 4 litery i to sprawdzić. Może odbiornik jest źle ustawiony, czort wie.

chcesz się po prostu włamać adminowi na router, no musiałby być kiepskim adminem aby nie zabezpieczyć sieci i pozostać przy fabrycznych ustawieniach sprzętu. A do diagnostyki sieci jest mnóstwo programów, pomijając komendy wiersza poleceń zainstaluj choćby darmowy “VisualRoute Lite Edition”, który da Ci ogólny obraz trasy pakietów i przede wszystkim czas przejścia między routerami, jest też wiele programów i stron testujących szybkość łącza.

[