Jak zalogowac sie na win7 jako Admin?

(system) #1

Witam : /

W jaki sposób zalogować się jako Admin w windows 7 ? Nie wiem dlaczego, większość programów uznaje mnie za nie admina, po mimo tego, że nie mam innych kont na win7 : /

Pozdrawiam .

squizproduction , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

(pio_95) #3

Więc może jesteś zalogowany jako administrator?

Niewiele napisałeś, więc ciężko zrozumieć, co naprawdę jest nie tak.

Mam nadzieję że nie chodzi ci o wyskakujące okienko “Kontrola konta użytkownika” ;p

Teraz poważnie:

Windows 7 domyślnie uruchamia programy na prawach zwykłego użytkownika, jeśli uzna że prawa admina nie są temu programowi potrzebne.

Spróbuj uruchamiać je za pomocą “Uruchom jako administrator” z menu kontekstowego.

Na stałe ustawisz to w “Właściwości -> Zgodność -> Uruchom ten program jako administrator”

(Tomek Matz) #4

Uruchom wiersz poleceń z uprawnieniami administratora (Menu Start -> Akcesoria -> Prawym na wiersz poleceń i wybierasz Uruchom jako Administrator). Następnie wpisz takie polecenie net user administrator /active:yes.

Uruchom ponownie komputer. Zobaczysz nowe konto Administrator. Jeśli będziesz chciał wyłączyć to konto to wykonujesz to samo polecenie, co podałem wyżej, tyle że zamiast yes wpisujesz no.