Jak załozyc forum na zagranicznym serwerze


(Nonpossumus) #1

Witam.

Jestem poczatkującym (a właściwie nawet nie poczatkującym bo chcę to zrobic pierwszy raz:) ) jesli chodzi o zakładanie i administrowanie "forumów". I stąd moje pytanie. Przeczytałem wątek o zakładaniu forum PHPBB. Jednak nie orientuje sie w ogóle jak to zrobić by serwer na którym bedzie działało forum był zlokalizowany za granicą. Np w Wielkiej Brytanii, albo Holandii. Oczywiście zapytacie dlaczego? Otóz chce założyć forum poświęcone kasynom ('naziemnym') do gry w Polsce. W założeniu głownie dla pracowników tychże ale i dla zainteresowanych tematem. Według nowej i głośnej już "Ustawy Hazardowej" takie forum może podpadac pod zakaz reklamy hazardu (i uwierzcie mi ze konsultowałem to ze znajomym prawnikiem który sie takimi problemami zajmuje wiec traktuje to poważnie) i dlatego by ominąc ten nieżyciowy zakaz chciałbym by serwer na którym będzie forum był w kraju gdzie nie ma takich obostrzeń.

Pomożecie?:slight_smile:

Pozdrawiam

P.S.

Aha jeśli się wygłupiłem bo to jakiś banalny dla Was problem to bez rzucania gromów, tudzież bez złosliwości proszę. Jak wspomnialem jestem zupełnym laikiem.


(mario@) #2

Musisz po prostu wybrać jakiś zagraniczny serwer i tam się zarejestrować/wykupić powierzchnię. Poszukaj na forum, szczególnie w tematach o hostingach, w których często były podawane różne zagraniczne hostingi.