Jak załozyc forum na zagranicznym serwerze

Witam.

Jestem poczatkującym (a właściwie nawet nie poczatkującym bo chcę to zrobic pierwszy raz:) ) jesli chodzi o zakładanie i administrowanie “forumów”. I stąd moje pytanie. Przeczytałem wątek o zakładaniu forum PHPBB. Jednak nie orientuje sie w ogóle jak to zrobić by serwer na którym bedzie działało forum był zlokalizowany za granicą. Np w Wielkiej Brytanii, albo Holandii. Oczywiście zapytacie dlaczego? Otóz chce założyć forum poświęcone kasynom (‘naziemnym’) do gry w Polsce. W założeniu głownie dla pracowników tychże ale i dla zainteresowanych tematem. Według nowej i głośnej już “Ustawy Hazardowej” takie forum może podpadac pod zakaz reklamy hazardu (i uwierzcie mi ze konsultowałem to ze znajomym prawnikiem który sie takimi problemami zajmuje wiec traktuje to poważnie) i dlatego by ominąc ten nieżyciowy zakaz chciałbym by serwer na którym będzie forum był w kraju gdzie nie ma takich obostrzeń.

Pomożecie?:slight_smile:

Pozdrawiam

P.S.

Aha jeśli się wygłupiłem bo to jakiś banalny dla Was problem to bez rzucania gromów, tudzież bez złosliwości proszę. Jak wspomnialem jestem zupełnym laikiem.

Musisz po prostu wybrać jakiś zagraniczny serwer i tam się zarejestrować/wykupić powierzchnię. Poszukaj na forum, szczególnie w tematach o hostingach, w których często były podawane różne zagraniczne hostingi.