Jak założyć hasło do Routera Linksys WRT54G2?

Witam

Posiadam router Linksys WRT54G2- czy ktoś może mi powiedzieć, jak go zabezpieczyć, jak założyć hasło, by ,nie kradziono mi internetu" ? Moja sieć widnieje jako sieć bez włączonych zabezpieczeń.

A ciężko wejść na stronę producenta, czy za rączkę poprowadzić ? http://homesupport.cisco.com/en-us/wireless/lbc/WRT54G2

skoro Ciebie za rączkę to czemu kolegę też nie ? Wiesz…idea tego forum na tym polega , że ktoś zadaje pytanie, a ktoś chętny udziela pomocy ,a Ty swoim postem możesz zniechęcić kolegę do tego forum, na którym to udziela się mnóstwo życzliwych i chętnych do pomocy ludzi.

kzm

  1. Wireless Security > WPA2 + AES .WPA Shared Key -wpisujesz klucz/hasło dostępu do sieci.

  2. Wireless MAC Filter > tryb Permit Only > wpisujesz MAC swoich urządzeń ,czyli komputerów ,telefonów.

Mac kompa uzyskasz poprzez wpisanie w wierszu polecenia komendy: ipconfig /all i kliknij enter ,przy Twojej karcie sieciowej będzie adres fizyczny , ciąg znaków po dwukropku to właśnie MAC , jak sprawdzić w tel i innych urządzeniach musisz poszukać w necie.

3.Można zmienić też Wireless Network Name (SSID) ,np wpisz Straż Miejska czy Policja ,czy coś tam, to może zniechęci jakiegoś aircrackera :wink: Niektórzy wyłączają tą opcje w ogóle, wtedy sieć jest nie widoczna tak jakby ,ale nie które urządzenia mogą mieć problem z połączeniem, np u mnie telefon ma problem jak SSID jest wyłączony=SSID Brodcast na Disable

4.Koniecznie zmień Login i Hasło dostępu do panelu routera w Router Password

  1. Internet Access policy/Edit List of PCs > możesz zezwolić Twoim MAC adresom na dostęp do sieci > opcja na Enable i w tryb Allow ,tryb/tabela Deny odcina pasażerów na gapę.

  2. Remote Management koniecznie na Disable

7.Możesz zmienić również kanał - Wirless Channel ,sprawdź na jakich kanałach chodzą inne sieci które łapiesz przez WiFi i wybierz inny ,nie będą się zakłócać.

Trzeba zapisywać zmiany oczywiście :wink: Jak wszystko będzie grało to zrób backup konfiguracji - Backup Configuration ,Restore Configuration - przywraca ustawienia z pliku backupu .To tak Pi x drzwi ,ale chyba dojdziesz do wszystkiego. Instrukcja: http://belkashop.com.ua/products_files/ … V10_EN.pdf

Chyba tyle.