Jak założyć hasło na router linksys WRT54GC?

Witam, jak w temacie mam problem z zabezpieczeniem routera. W googlach wyczytałem, że można zmienić hasło wpisując w przeglądarce 192.168.1.1 i wchodząc w różne opcje. Jednak na początku prosi mnie o nazwe użytkownika i hasło i gdy wpisuje username: admin, password: admin , wyskakuje błąd na stronie 401 Unauthorized. Mam system WIN 7 , ale to chyba nie gra żadnej roli, proszę o pomoc.

Spróbuj się zalogować zostawiając username puste, a w hasło wpisująć “admin”. Jak to nie pomoże to zresetuj router /najczęściej mały guziczek wciskany np. ołówkiem).

Niestety to co zaproponował wojteko10 daje takie same rezultaty co wcześniej, może ma ktoś inne pomysły?

Zresetowałeś router do ustawień fabrycznych?

Hej,

:arrow: Na początek zajrzyj do instrukcji - ewentualnie na spodnią część routera. Producenci zwykle umieszczają tam informacje o tym, jakie domyślne jest hasło i użytkownik.

:arrow: Sprawdź, czy router faktycznie znajduje się pod odpytywanym adresem. Może faktycznie ma inny, a ten, który odpytujesz, należy do innego urządzenia sieciowego. Najlepiej sprawdź to korzystając z komputera podłączonego do sieci przy pomocy tego routera. Klikasz Start -> Uruchom -> wpisujesz cmd, które uruchamia wiersz poleceń. Następnie wpisujesz komendę ipconfig. W wyświetlonych informacjach Brama domyślna będzie adresem routera w sieci lokalnej.

Trzeba wiedzieć jeszcze jedno - zwykle przycisk ten należy przytrzymać wciśnięty przez minimum 5 sekund. Naciśnięcie i puszczenie przycisku nie wprowadza w urządzeniu żadnych zmian.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie, właśnie to najbardziej mnie zastanawia bo wpisuje ip, username i password, które są na spodniej części routera. Teraz spróbuje zresetować go do ustawień fabrycznych. A może po prostu nie można zabezpieczyć mojej sieci bezprzewodowej, bo w systemie jak wybieram różne rodzaje zabezpieczeń i je zatwierdzam to wciąż jest napisane bez zabezpieczeń oraz zmienia nazwe na przykład: z linksys na linksys 1 potem linksys 2 itd.

Ten router kupiłeś sam, czy może dostałeś od dostawcy internetu? Jeśli dostałeś go od ISP, to możliwe, że wgrał jakiś zmodyfikowany firmware ze zdefiniowanym przez niego hasłem, gdyby tak było, wówczas resetowanie routera nic nie da.

Pozdrawiam!

OK, problem z zabezpieczeniem sieci został rozwiązany, wystarczyło zresetować router. Jednak teraz pojawił się inny kłopot komputer zamiast jednej sieci tj. linksys wykrywa jeszcze dwie inne linksys 2 oraz linksys 2 3 i to strasznie osłabia siłę sygnału. Jak można usunąć te sieci aby mój router wysyłał jeden sygnał a nie trzy??

Hej,

Przede wszystkim nazwy sieci czy używanych zabezpieczeń nie zmieniasz z poziomu systemu operacyjnego, a poprzez menu administracyjne dostępne w urządzeniu. To tam dokonywane są wszelkie zmiany dotyczące sieci lokalnej.

Raczej mało realne, by system wysyłał sygnały 3 sieci jednocześnie. Bardziej bym obstawiał, że pozostałe dwie to sieci wirtualne, które utworzyłeś na swoim komputerze. Sprawdź u ustawieniach sieciowych, czy nie ma tam zdefiniowanych dodatkowych sieci - jeśli tak, najlepiej usuń wszystkie, łącznie z tym domyślnym i przeprowadź łączenie z siecią lokalną jeszcze raz.

Sam sygnał i jego siła może zależeć od ilości pobliskich sieci WiFi oraz ich nadawania na konkretnych kanałach. Dobrym narzędziem do prześledzenia działania innych, pobliskich sieci jest program inSSIDer.

Pozdrawiam,

Dimatheus