Jak założyć radio internetowe bez konieczności opłat?

Chcialbym zrobić własne radio internetowe. Słyszałe, że aby było ono legalne, trzeba zapłacić ZAiKS co miesiąc 100 zł. Czy można mieć własne radio za darmo, i aby nikt nie przyczepił się oto że jest ono nielegalne?

witaj, polecam Ci serwis http://www.legalni.org

tam można dokonać wszelkich formalności z instytucjami zajmującymi się pobieraniem opłat za odtwarzanie muzyki

dostajesz także zniżki na program do realizowania audycji, a także legalny dostęp do radiowych share’ów (nowości i promo) oraz polskich wytwórni

kasowo wygląda to następująco, 300zł aktywacji w systemie, później 150 co miesiąc

serwis reprezentuje cię przed poborcami kasy, a ty masz legalne radio i zero stresu

pozdrawiam

Tutaj to mnie już zagiąłeś :expressionless: Ja chcę mieć za darmo, choćby tylko do celów prywatnych, ewentualnie żeby znajomi posłuchali-nikt więcej. Można zrobić coś takiego za darmo i legalnie?

nie wiem jak chciałbyś to zrobić przecież jak ktoś dostanie namiar na radio to zabronisz mu słuchać? nie wiem może i są programy które filtrują słuchaczy ale mało prawdopodobne, pomyśl jak byś to zablokował? poza tym na prawach autorskich się zarabia jak by tak na każdego patrzyli przez palce to by na tym nie zarabiali :slight_smile:

jak będziesz w tym radiu puszczał wyłącznie muzykę swojego autorstwa, albo autorów, którzy zgodzili się na nieodpłatne jej rozpowszechnianie w Twoim radiu internetowym, to wtedy będziesz mógł to robić legalnie i darmowo.

Jest jeden myk, ale uprzedzam na krótką metę i dosyć ryzykowny. Stawiasz sobie radyjko na darmowym serwerze za granicami kraju. W tej sytuacji nasze ZAIKSY, STOARTY i inne firmy nie mogą pobierać opłat za odtwarzanie muzyki. Jednak jest to ryzykown e działanie gdyż jeśli cię podkablują, to trzeba się liczyć z nalotem.

Tak jak mówił kolega, jeśli będziesz grał swoją muzykę tzn swojego autorstwa, to możesz w necie za darmo emitować i ile wlezie.

Polecam jednak założenie grupy radiowców i stworzenie ciekawego komercyjnego przedsięwzięcia, na którym z odrobiną pomysłu i zacięcia biznesowego można trochę zarobić.

Pozdrowienia