Jak założyć serwer telnet?

Witam. Chciałbym założyć serwer telnet , tylko nie wiem jak się za to zabrać. Nie będzie w nim opcji rejestracji, ani chatu, bo przez to mój komputer na bank byłby zhackowany. Chcę stworzyć taki zamknięty serwer, w którym użytkownik będzie mógł tylko oglądać przygotowane pliki. Robię to tylko dla zabawy, wirusów się nie boję :slight_smile: . Po prostu użytkownik który dołączy do serwera będzie mógł sobie np. pograć w przygotowane “Adventure”. Chciałbym uzyskać taki efekt, jak przy " telehack.com". I od razu mówię, że nie chcę odpowiedzi typu “telnet jest niebezpieczny” albo “zhackują cię hackerzy” albo “ssh jest lepsze”.

Mam Windows XP Proffesional SP3. Znam trochę batch, c++ i html (który zapewne do niczego się nie przyda).

 

przyklad.PNG

1/ Najpierw zainstaluj wirtualną maszynę (np. VMware, czy Virtualbox) - tam lepiej odpal ten telnet. Najwygodniej będzie na jakieś lekkiej dystrybucji Linuksa z samym trybem tekstowym

2/ uruchomienie serwera telnet to nie wszystko - trzeba mieć aplikację, która będzie coś wykonywała. To troszkę jak ze stroną WWW - w chwilkę można uruchomić serwer HTTP, ale coś jeszcze na niego trzeba “wrzucić”.

 

A jak uruchomić ten serwer? Jestem zielony, jedyne co mi się kojarzy to chyba wejście w panel sterowania, narzędzia administracyjne i usługi. I w usługach trzeba było zaznaczyć coś z telnetem. Tak ?? ?? ??. A, przy okazji, czy linux puppy do telneta się nadaje?

https://www.youtube.com/watch?v=-f8RpzSY9hs

Napisz proszę ile masz pamięci RAM i jaki masz procesor.

Windows XP Professional + wersje serwerowe zawierają usługę Telnet.

 

 

W WinXP należy uruchomić przystawkę Usługi (Start->Uruchom->Services.msc) gdzie powinna być usługa o nazwie Telnet.

Jednak samo uruchomienie usługi nic nie da. Trzeba jeszcze skonfigurować uprawienia.

Więcej informacji można znaleźć na stronach Microsoftu:

http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc732046(v=ws.10).aspx

Po chwili edytowałem, myślałem o czymś innym w załączeniu YT.

http://en.wikipedia.org/wiki/Telnet#Security

http://wiki.shellium.org/w/Minihowto:_Build_a_free_shell_server_using_FreeBSD

 

Na jednym komputerze mam:

 

Windows XP

896mb RAM

Procesor: Intel® Celeron® M CPU

Taktowanie: 1.86 Ghz

 

Na drugim:

 

Windows 8.1

4gb RAM

Procesor Intel Core I3

2 rdzenie

Taktowanie 3 Ghz (chyba)

 

Ten pierwszy komputer jest o wiele słabszy, ale dla mnie bardziej on pasuje, ponieważ na nim łatwiej jest zrobić telnet, a poza tym mniej z niego korzystam, przez co nie przeszkadzałoby mi na nim zawirusowanie, na dodatek mam płytę z Windowsem XP, więc w razie czego wszystko da się sformatować. No i Linux Lucid Puppy chyba by się tak nie ciął na Virtual Box’ie, bo może działać poprawnie tylko z 64mb RAM. Jest jeszcze taka opcja, żeby go jako drugi OS zainstalować.

 

Mam jeszcze pytanie: telnet by chyba nie działał, jakby się wyłączyło Virtual Box’a z Linux’em, prawda?

 

Wiem że telnet jest gorszy, że jest mniej bezpieczny i hasła są zapisywane w pliku tekstowym, ale telnet jest dla mnie wygodniejszy i trochę bardziej zrozumiały, gdyż miałem z nim największą styczność.