Jak założyc stronke

(Gruchapaul) #1

Mam problem napisałem sobie stronke tylko teraz nie wiem jak ja opublikowacw internecie wiem ze idzie na prv ale nie mam pojecia gdzie sie ta stronke wrzuca pomóżcie

:frowning:

(inż. Piniol) #2

musisz miec jakiegos kliena FTP, polecam FileZilla, w nim podajesz serwer na ktorym ma stronka lezec, nazwe swojego kont i haslo, a potem to jzu tylko wrzucasz plik na serwer :lol: sciagnij najlepiej WebMasjtra z wp.pl i tam tez zaloz sobie konto :slight_smile: Za pomoca WebMajstra mozesz wrzucic strone na swoje konto w wp.pl

(Monczkin) #3

1) załóż darmowe konto www np. na Wirtualnej Polsce (domena twojej strony niekoniecznie musi miec w nazwie prv:)) )

2) Użyj klienta FTP, o którym mówi Piniol

3) Dostaniesz od administratora serwera kody dostępu (przy rejestracji musisz podać maila! !!

4) w kliencie wpisz te kody i połącz się z serwerem

5) do swojego katalagu na serwerze (wyświetli ci się automatycznie po zalogowaniu) skopiuj pliki twojej www (pamiętaj, że strona startowa - główna, powinna mieć nazwe index.html)

6) wejdź na swoją stronę, przez przeglądarke www i pochwal się znajomym :wink:

(Kam) #4

pablos rozumiesz już jak założyć stronę czy nie?? Bo jak chcesz, mogę Ci napisać bardziej szczegółowo i opisowo itp :slight_smile:

(Gruchapaul) #5

udało mi sie dzieki ale mam pytanko mam gify na mojej stronce czy musze miec zainstalowan jave bo gify na mojej stronce nie chca mi sie wyswietlic i zdjecia

(Gruchapaul) #6

http://www.gruchamistrz.webpark.pl/# sam zobacz cvo mi sie dzieje co mam zerobic zeby były te obrazki widoczne

(Monczkin) #7

nie, to są formaty, do których nie potrzeba instalować itp. żadnych dodatków.

java służy do czego innego..... ale to już inny temat :slight_smile: po godzinach

Problem:

1) masz złe linki (przekierowania) do obrazków

2) załadowałeś obrazki, gify i inne na serwer?? - wszystko co masz w katalogu (strony www) u siebie na komputerze powinno znaleść się na serwerze

2) wolny serwer - długo się ładuje

3) masz za duże obrazki - długo się ładuje

Co prawda nie znam się na prawach, jeśli chodzi o dystrybuję programów na stronach, ale sprawdź czy tak możesz robić - moderatorzy tego vortalu powinni się wy[powiedzieć

(fiesta) #8

Niby jak sie mają wypowiedzieć skoro strona o podanym adresie nie istnieje????? :P:P:P:P

(Kam) #9

No właśnie, podaj poprawny link.