Jak zamątowć nagrywarke DVD

Cześć!

Chciałbym się dowiedzieć jak mam zamątować nagrywarke DVD jeśli mam już zamontowane dwa napędy.

zdejmujesz zaślepkę, wyłamujesz blaszkę, ustawiasz zworki, podłączasz do wolnej wtyczki na taśmie (jeśli nie ma kupujesz taśmę z dwoma wtyczkami) i do zasilacza

wiesz co co za dużo to niezdrowo (nawet dla kompa) najlepiej wyciągnąc jeden napęd i podpiąc nagrywarke zamiast niego , podpięcia nagrywarki pod kontroler (kabel) gdzie jest podpiety dysk twardy nie polecam gdyż obniży to szybkość dysku twardego , jak sie już uparłeś na podpięcie 3 napędu to dokup sobie dodatkowy kontroler IDE na PCI i będziesz wtedy bez zadnych problemów mógł podpiąć następne 4 napędy.

Zbych1 może bedzie przgrywać płyty “w locie” (bezpośrednio z płyty na płyte). Pozatym może mieć dysk na sacie i każdy napęd podłaczony do odzielnej taśmy ATA :slight_smile:

to zrób tak jak radzi Zbych1 , wyjmij 1 napęd (najlepiej najwolniejszy) i zamiast niego wszadź nowy, ten stary może służyć teraz do celów awaryjnych

Dobra sprubuje jak radzi Zbych1. A co do pytania po co mi tyle napędów to odpowiadam: durzo kopiuje płyt. A i jesze jedno jak podmienie ten napęd na innym to będę musiał cos ustawiac w biosie.

Nie

No dobra ale zamontowałem ten napęd i niechce mi czytać płyt co mam zrobić. W systemie pisze, że urządzenie działa poprawnie ale niemam do niego ikonki.

Pomurzcie!

Zworki masz dobrze ustawione :?:

A gdzie znajdują się te zworki

na tylnym panelu napędu to jest taki malutki prostokącik na malutkich igiełkach. :wink:

Acha to to myślałem że coś innego

Korzystając z okazji.

Jeżeli wepne teśme do złącza na płycie IDE to po drugiej stronie taśmy mam 2 wtyczki na wpięcie CD-romu lub dysku. I moje pytanie. Czy jedna jest Master a druga Slave ?? Moje pytanie jest dlatego, że ustawiłem na DVD zworke na Master a po wpięciu taśmy widziało DVD na Slave. po zamienieniu taśm był master. jeśli na wtyczkach jest master i slave to po co zworki ??

Pozdro

zasadniczo to zworki na napedach odpowiadają czy napęd bedzie pracował slawe czy master , tylko na niektórych opornych płytach gł należy również stosować kolejność wpięcia wtyczek na kablu , czyli zworka na master = 1 wtyk na kablu , slawe=2 (środkowy) wtyk, płytą głównych na chipsecie intela nie robi różnicy do której koncówki bedzie podpiety napęd niezależnie od ustawienia zworki, ale ale i tak z przyzwyczajenia stosuje sie w/w regółe.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381