Jak zamienić cudzysłów prosty na drukarski w Wordzie?

Witam

W jaki sposób w Microsoft Wordzie mozna ustawić zamiane cudzysłówu prostego na drukarski?

W opcjach autokorekty -autoformatowanie podczas piania jest juz to ustawione ale mimo wszystko nie działa.

Pozdrawiam

Opcje programu -> Sprawdzanie -> Opcje Autokorekty -> Autoformatowanie podczas pisania -> Cudzysłowy “proste” na “drukarskie”(Word 2007)

Veers czy Ty czytaleś co napisałem wyżej?? Jak nie to przeczytaj :slight_smile:

Przeczytałem.

Na pytanie:

  • odpowiedziałem.

Dlaczego nie działa ? Jeśli mam wróżyć - to proszę bardzo: użycie nietypowej czcionki (brak odpowiedniego znaku), użycie zmodyfikowanego stylu, wyłączona opcja w Autoformatowaniu, uszkodzona instalacja MS Office … (pewnie jakbym wypił kieliszek wódki wymyśliłbym jeszcze kilka wróżb).

Tak ale czyta sie cały post, a nie tylko pierwsze zdanie. Z drugiego zdania jasno wynika, że mam ustawione w opcjach autokorekty cudzysłowy proste na drukarskie i jak zaznaczyłem dalej niestety ta opcja nie działa.

Dlatego też faktem oczywistym jest to, że ktoś czytając ten post jest w stanie zrozumieć że opcja jest zaznaczona i mimo wszystko nie działa.

Dlatego też rozwiązania typu zacznacz tą opcję wydają się zbędne i niepotrzebne, z prostych powódów, które przytoczyłem Ci powyżej.

To teraz ja się zapytam: w obu miejscach jest zaznaczona ?