Jak zamienić domyslną czcionkę systemową?

Jak zamienić domkyslnć czcionkę systemową, na taką która zawiera polskie znaki?? Jak próbuje odczytac z płyty pliki zawierajace polskie znaki diaktryczne, to wyskakuje komunikat o błedzie odczytu. Kożystam z Windowsa 98SE en.

Z góry dziękuje. :slight_smile:

Znajdź takie coś

wyglod4jb.th.png

jest to napewno. Jak klikniesz prawym na pulpicie i tam właściwości itd…

Po zmianie czcionki, nadal system nie wyswietla polskich znaków. W czasie wpisywania np. nazwy folderu, polskie znaki są wyswietlane. Po zaakceptowaniu nazwy, już nie. Są tylko same “krzaczki”. Nie znika także problem z odczytem plików zawierających w nazwie polskie literki… Co zrobic aby normalnie kożystac z systemu??

Musisz znaleść w panelu sterowania takie coś.

jezyk9fr.th.png

i tutaj:

ble8gs.th.png

pozmieniać te wszystkie możliwe rzeczy mające cośwspólnego z czcionką na POLSKI. Przechodzisz w zakładke Język (po angielsku language) i tu klikasz w szczegóły.

tutaj5kr.th.png

i tutaj:

musisz dodać jezyk polski w tym miejscu:

jezyki4ko.th.png

Kolega tyle wie nie muszisz sobie postów nabijać.

Post kosz.

Już wczesniej zmieniłem wszystko co się dało na zwiazane z Polską, ale jak już pisalem, to wszytko nic nie dało. Nadal system nie czyta plików i folderów, które w nazwie mają polskie znaki diaktryczne. Czy w ogóle idzie ten problem rozwiązać? Czy pomogłoby nainstalowanie polskiej wersji Windindowsa na obecną angielską? A jesli tak to mam problem: gdy na oryginalą kopię Win98 EN nainstaluje pirata Win98 PL, to stracę legalność… :?

Ach… jeszcze troche problemów z Windowsem a przejdę na Linuxa Mandrake 10… :stuck_out_tongue: pożądny system i w dodatku darmowy…

Po co kupowałeś Wina 98 i to wersje angielską. Microsoft nie robi chyba zadnych pakietów językowych. Spróbuj ściągnąć z neta jakąś czczionkę co obsługuje te polskie znaki i wtedy zmień domyślnączcionkę systemową z tej co masz na nowo zainstalowaną

Jestem na wakacjach za granica, a komuter nie nalezy do mnie, ja tylko z niego bede kozystal przez najblizsze dwa miesiące. I nie moge tego normalnie robic, w kiedy komputer nie obsluguje polowy moich plikow…

Zmiana czcionki nic nie pomogla… To jest chyba problem nie do obejscia… :frowning:

Złączono Posta : 10.07.2005 (Nie) 16:58

Dzieki za pomoc (niestety nie skuteczną). Zainstalowałem angielskiego Windowsa XP, i on obsluguje wszystko. Problem rozwiązany…