Jak zamienić prawy głośnik na lewy, a prawy na lewy?

Witam, mam głośniki Creative SBS 380 i zintegorowaną kartę dźwiękową Realtek HD. Prawy głośnik jest po lewej stronie biurka bo w nim reguluję głośność, a lewy po prawej. Jak ustawię je tak jak powinny stać to prawy głośnik ma za krótki kabel mini-jack 3,5. Co prawda kupiłem “przedłużacz” ale pogorszyła się jakość i to mocno. I teraz nasuwa się pytanie : da się jakoś pozamieniać programowo strony ?

Jeśli siedzisz przed komputerem twarzą w kierunku monitora to po twojej prawej stronie stoi lewy głośnik /podłączony do lewego gniazda/ a po lewej stronie prawy /podłączony do prawego gniazda/, czyli jak tak to ustawienie u ciebie wygląda to jest wszystko w porządku i nie musisz zmieniać żadnych kabli. Odwróć się tyłem do monitora, twarzą w kierunku wnętrza pomieszczenia tak, jak pracują głośniki, to wtedy po prawej masz prawy głośnik a po lewej lewy. Zrozumieliśmy się, czy nie o to ci chodziło?

Nie o to mi chodziło. U mnie jest tak: siedzisz przed monitorem. Po prawej stronie stoi lewy głośnik, a po lewej prawy. Z tego prawego głośnika który stoi po lewej stronie, wychodzą dwa kable: jeden od zasilania i mini-jack. Gdy ustawię je poprawnie, czyli pozamieniam stronami, kabel mini-jack jest za krótki. Teraz wiesz o co mi chodzi ?

No tak, wszystko rozumiem, o co ci chodzi, wszystko jasne z jednym ale…, u mnie, jak siedzę przed komputerem, to również po prawej stronie stoi lewy głośnik a po lewej prawy i wszystko mam poprawnie ustawione :slight_smile: strony głośników nazywaj, jak staniesz tyłem do monitora, wtedy ten po prawej jest prawym a ten po lewej, lewym, jak siedzisz twarzą do monitora to wszystko masz odwrotnie. Staram ci się udowodnić, że głośniki masz prawdopodobnie poprawnie ustawione

Bo mi chodzi o to że jak np. gram to w grze jedzie samochód lewej strony a słyszę go z prawej, wiesz o co mi chodzi ?

Wiem, więc masz odwrotnie podłączone kable głośników do wyjść /output/ w zasilaczu. Zasilacz masz w subwooferze chyba? Zamień kable od satelitów

Dodane 26.04.2011 (Wt) 21:05

Wiem, więc masz odwrotnie podłączone kable głośników do wejść w zasilaczu. Zasilacz masz w subwooferze chyba? Zamień kable od satelitów

Nie nie, podłączone mam dobrze, nawet jak bym chciał to nie zamienie w subwooferze bo są inne wejścia. Moim problem jest to że kabel mini-jack jest za krótki więc głośniki są ustawione odwrotnie, a połączone dobrze. Chciałbym programowo zamienić kanały(o ile tak się to nazywa)

pytanie kolegi brzmi czy w systemie da się zamienić głośniki, bo podłączone są dobrze, ustawione źle (ale nie da się dobrze bo kable nie pasują, za krótkie) ja bym poszukał w ustawieniach sterownika karty dźwiękowej

darmik24 , nie we wszystkich głośnikach da rade zamienić kable. Ja mam ten sam problem i niestety póki co bez rozwiązania :confused: Jakieś dziwne teksty o ustawieniu głośników możesz sobie odpuścić, bo chyba nikt by się nie pytał jak przestawić głośniki…

Wiem, że można się z wtyczką bawić, ale ja bym był zainteresowany tylko bezinwazyjnymi metodami :slight_smile:

O ile jestem przekonany, że na starym kompie miałem do zaznaczenia po prostu pozycję ‘odwróć kanały’ w ustawieniach dźwięku to w lapku nie mogę nigdzie czegoś takiego znaleźć. Bo niby można w poszczególnych programach często zmieniać, ale to strasznie niewygodne.

Po co się bawić. Nie lepiej kupić po prostu przedłużacz jack?

Przeczytałeś chociaż post autora tematu ?

Pytanie brzmiało czy da się softowo zmienić kolejność kanałów wiec po co to rozwodzenie “a może przestaw głośniki inaczej albo siądź do tyłu”

Co do tematu sciągnij najnowsze sterowniki wraz z programem kontrolnym ze strony producenta, niektóre sterowniki mają tą opcje inne nie i aby tu można mieć pretensje do programistów.

Co zauważyłeś wcześniej da się osobno w programach to robić, nie wiem z ilu korzystasz ale jeśli sie inaczej nie uda można się pokusić i pokonfigurować je wszystkie.

PS. jak coś to mam prosty sposób na oglądanie filmów w lustrzanym odbiciu :stuck_out_tongue:

może pomoże http://www.softpedia.com/get/Multimedia … lter.shtml / http://www.tfm.ro/win32-projects/tfm-audio-filter/

zmiana prawdopodobnie powinna być zrobiona ‘na poziomie’ sterowników albo za pomocą jakiś filtrów, program raczej nie jest w stanie tego zrobić (nie biorę tutaj pod uwagę wtyczek do foobara, winampa itp ale o to autorowi nie chodzi)

możesz sprawdzić czy kx pasują do twojej karty dźwiękowej, podobno one mają opcję zmiany kanałów dla stereo http://www.kxproject.com/

możesz zawsze uciąć wtyczkę i podłączyć na nowo spinając w niej odwrotnie kable

jeszcze jest taki programik, płatny, ale chociaż sprawdź sobie czy zadziała na trialu http://www.actualsolution.com/power_mixer/