Jak zamienić w7 na XP bez usuwania danych?

Problem wygląda następująco

Koleżance znajomy zainstalował W7 i teraz brak dzwięku oraz brak możliwości korzystania (instalacji) z gier. Komputer ma juz swoje lata wiec nie jest wsparty przez w7. sterowników z płyt do grafiki i dźwięku nie mogę zainstalować.

przy próbie format C(partycja systemowa) poprzez wiersz poleceń jest niemożliwe. komunikat ze wolumin jest w użyciu

próba instalacji XP z płytki pokazuje mi zupełnie inne nazwy posiadanych dysków (partycji) i inne rozmiary tych partycji. mam partycje C,D,E a przy instalacji XP pokazało mi C, I,J,K z czego c tylko 100MB

partycje C mogę bez problemu formatować ale nie chce starcic danych z pozostałych partycji.

Jak przywrócić bezpiecznie Windows XP??

Chcesz usunąć Windows 7 korzystając z Windows 7? Tak się nie da.

Windows 7 oferuje możliwość instalacji systemu na dwóch partycjach. Jedna partycja ma wielkość 100 MB i jest przeznaczona na środowisko WinRE. Jest ona niewidoczna w oknie Komputer. Druga partycja to partycja systemowa, to ta którą widzimy gdy działa system i wejdziemy do Komputer. Jest ona widoczna w oknie Komputer jako Dysk lokalny (C:).

image_id: 4805 image_id: 4900

Instalator Windows XP może wykrywać te partycje odrobinę inaczej.

Zgraj najważniejsze dane z dysku: odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

Zainstaluj Windows XP, usuń wszystkie partycje i stwórz układ partycji na nowo.

Może przyda Ci się:

http://speedy.sh/YN8EG/Instalacja-i-wstepna-konfiguracja-Windows-XP-krok-po-kroku.pdf

Dobra uruchomi instalacje XP opcje naprawy czy instalacji mam uruchomić na który dysk(partycje mam to zrobić)

Zgrywasz ważne dane z całego dysku (wszystkich partycji) odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html

Uruchamiasz komputer z płyty Windows XP, opcja czystej instalacji (nie naprawy), usuwasz wszystkie partycje i tworzysz układ dysku na nowo.

http://speedy.sh/YN8EG/Instalacja-i-wstepna-konfiguracja-Windows-XP-krok-po-kroku.pdf

Czyli na pewno spowoduje to usunięcie wszystkich danych. a jesli np uda mi sie zainstalować windowsa XP na partycji na której obecnie znajduje sie 7. Określe to po rozmiarze partycji. moge tak?? jak cos nie jsne to postaram sie to opisać dokładniej.

instalator wykrył partycje I na której powinien znajdować sie sys. win 7 wiec wybrałem tą partycje. wybrałem C aby kontynuować instalacje sformatowalem partycje kompuyter sie uruchomił ponownie ale z płyty i na nowo zaczeło sie wszystko instalować od nowa. poczekałem i potem wciskając F12 zmieniłem ustawienia zeby z twardego odpalało wyskoczyło “bład odczytu dysku” i nacisnij ctrl+alt+del aby zrestartować.

mam nastepujace partycje

C: zastrzeżone ntfs 100mb

I: ntfs - rozmiar 75GB na niej jest win 7

J: ntfs rozmiar 200GB

K:ntfs 200GB

Tak, spowoduje utratę, ale: 1) wcześniej wykonasz kopię zapasową danych odzyskanie-danych-dysku-sytuacji-gdy-system-nie-dziala-t492904.html, 2) w końcu będziesz miał porządek z układem dysku.

Możesz spróbować zainstalować XP tam gdzie teraz jest 7. Ale zostanie partycja 100 MB, tam jest środowisko odzyskiwania.

Próbowałeś już zainstalować XP? Na której partycji?

poradziłem sobie w ten sosób że:

usunąłem partycje C i I potem utworzyłem z tego obszaru nową i zainstalowalem windowsa XP mam po prostu partycje C oraz J i K same nazwy dysków nie robią mi różnicy i dane z partycji J i K pozostały nienaruszone.

Dodane 26.09.2012 (Śr) 17:11

dzieki za pomoc :lol:

temat do zamknięcia