Jak zamienić wejście liniowe na mikrofon?


(Marcinek221292) #1

Siemka , mam problem , chodzi mi o to , że mam wejście z przodu i tyłu komputera na jack'i (słuchawki) . Jeżeli z przodu komputera ruszę trochę złączeniem kabla i obudowy jack'a  w słuchawkach to mikrofon strasznie piszczy . Natomiast z tyłu komputera mam wejście na słuchawki i wejście liniowe.  I tutaj moje pytanie :  Jak zamienić wejście liniowe na mikrofon ? . Niestety nie mam zainstalowanego żadnego oprogramowania do karty dźwiękowej i nie wiem czy jest to w ogóle możliwe. Posiadam zintegrowaną kartę dźwiękową . Nie wiem jak podłączyć mikrofon i słuchawki z tyłu komputera .Jeżeli ktoś potrafił mi pomóc to bardzo dziękuję.


(Dimatheus) #2

Hej,

Przede wszystkim należy zainstalować sterowniki do karty dźwiękowej, bo w panelu urządzenia - w większości przypadków - możliwe jest przekonfigurowanie gniazd. Oczywiście dotyczy to układów zgodnych z HD - układy zgodne z AC’97 nie posiadają zwykle takich możliwości. Jaką posiadasz płytę główną i z jakiego systemu korzystasz?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Marcinek221292) #3

Posiadam windows 7 ultimate sp1   x86 (32 bit) . W Aida 64 extreme pokazała się taka nazwa płyty :Hewlett-Packard HP Compaq dc7800 a przy karcie dźwiękowej Analog Devices AD1884 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-2]


(przemek7525) #4

Wygląda więc na to, że masz kartę Realtek HD. Wystarczy, że wejdziesz w panel Realteka i klikniesz w ikonę wejścia i zmienisz jego funkcję.

post-79742-0-59243200-1395239515_thumb.p

W moim przypadku wygląda to tak.

Dwuklik na ikonkę i otwiera się okno wyboru funkcji danego gniazda ;).


(Marcinek221292) #5

Nie jestem pewien czy to realtek , bo windows sam zainstalował sterowniki i działa wszytko , tylko że żadnych programów jak np. realteka nie instalował (albo nie mogę nic takiego znaleść) tylko ja chcę podpiąć i mikrofon i słuchawki z tyłu komputera , lecz z tyłu komputera mam tylko wejście liniowe (niebieskie)


(Ja$) #6

Kolego nie znam płyty i tylko zgaduję. Jeśli masz tylko jedno gniazdo Audio na płycie to pewnie jest wyjście na głośniki lub słuchawki. W starszych płytach wejścia Audio były realizowane poprzez złącza AUX (4-pinowe wewnętrzne). Może daj jakieś fotki bo strasznie niejasno piszesz:

 

…może nie można, trzeba kupić kartę dźwiękową.

 

Edit:(Marcinek221292) #7

A czy dało by się coś zrobić żeby mikrofon nie piszczał jak przez przypadek zruszę jacka ?


(Dimatheus) #8

Hej,

Nie do końca - wszystko zależy od tego, jaki dokładnie to model - tylko komputer zamknięty w wersji Ultra-slim Desktop nie posiada portów rozszerzeń PCI czy PCI-E. Pozostałe odmiany w takie porty są już wyposażone - http://tiny.pl/q4xt6.

System instaluje tylko podstawowy sterownik, bez panelu zarządzania ustawieniami. Jak karta jest wykrywana w menadżerze urządzeń?

Pewnie na gnieździe są luzy i stąd dotknięcie powoduje zwarcie bądź wystąpienie sprzężenia zwrotnego. Tutaj trzeba to po prostu zlutować.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Ja$) #9

Następuje sprzężenie mikrofonu ze słuchawkami na pewno można to naprawić. 

 

Mikrofon piszczy, czy w słuchawkach jest  pisk. A tak w ogóle to działają słuchawki i mikrofon czy nie, czy tylko piszczą jak ruszasz jackiem, bo nic o tym nie piszesz. Nie piszesz też czy to są zintegrowane słuchawki z mikrofonem czy nie. Spróbuj wymienić słuchawki i mikrofon na zintegrowane, pewnie one są uszkodzone. Nie można też wykluczyć, że uszkodzone jest któreś z gniazdek mikrofonu lub słuchawek trudno na odległość diagnozować.

Pozdrawiam  


(Marcinek221292) #10

Słuchawki mam takie jak tutaj : http://www.media-tech.eu/products/headsets/mt3546 Media tech balance mt3546 

 

komputer z hp  jak tutaj : http://allegro.pl/komputer-hp-dc7800-c2d-2-33-2gb-80gb-rw-tw-wys-0-i4019527161.html

 

Jeżeli chodzi o problem z “trzeszczącym mikrofonem” to mikrofon piszczy kiedy leciutko ruszę kablem wychodzącym z obudowy od jack’a (tego różowego  plastiku) . 

Gdyby ktoś znalazł odpowiedni sterownik z panelem to prosiłbym o link itp.


(Dimatheus) #11

Hej,

A co z odpowiedzią na pytanie?

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Marcinek221292) #12

Załączam screena z menedżerem urządzeń (ta druga ikonka pod sound max jest to od karty graf. ) : http://www101.patrz.pl/u/f/12/83/24/1283240.png


(Dimatheus) #13

Hej,

Faktycznie, nie jest to układ Realteka. Niestety oprogramowanie dla SoundMax’a jest dość mocno okrojone - brak w nim możliwości zmiany funkcji poszczególnych złącz audio.

Spróbuj skorzystać z tej strony - http://www.intel.com/p/en_US/support/detect - i uruchomić wykrywanie komponentów. Być może zostaną wykryte bardziej aktualne sterowniki. Dodatkowo wypadałoby zainstalować też sterowniki do chipsetu płyty głównej, bo te dwa nieznane urządzenia w menadżerze, to właśnie elementy płyty głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Marcinek221292) #14

   Skorzystałem z tej strony którą mi zaproponowałeś , lecz niestety i to nie przyniosło oczekiwanego efektu  http://patrz.pl/zdjecia/dobre-programy


(Dimatheus) #15

Hej,

Dźwięku faktycznie nie wykrył, ale wykrył sterowniki do chipsetu płyty głównej - Intel Chipset Software Installation Utility. Ściągnij, zainstaluj i po restarcie systemu sprawdź, czy w menadżerze zniknęły te dwa nieznane urządzenia.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Marcinek221292) #16

Dobra , sprawa wygląda tak : pobrałem slimdrivers i pobrało mi sterowniki do pci . W menedżerze już nie ma żadnych znaków zapytania czy jak to się tam nazywa . Narazie pobieram i patrzę każdy sterownik , może się coś znajdzie ;]


(Dimatheus) #17

Hej,

 

Skoro nie ma już żadnych znaków zapytania, to wszystkie urządzenia mają poprane sterowniki. Niestety, jak już wcześniej pisałem, układu SoundMax są bardzo okrojone, więc może nie być w nich możliwe zmienianie działania poszczególnych gniazd. I tutaj sterowniki tego nie zmienią.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Marcinek221292) #18

Jeśli jest to ostateczna decyzja to co byś mógł mi polecić z słuchawek z wejsciem usb do 100 zł dla graczy ? Bo byłbym w stanie kupić nowe , lecz nie wiem jakie , mam na oku takie lecz nie wiem co o nich myśleć : http://www.empik.com/sluchawki-natec-genesis-hx55-5-1-mikrofon-gaming-natec,p1063548425,elektronika-p


(Dimatheus) #19

Hej,

Generalnie w tym przedziale cenowym wybór zbyt wielki nie jest - do 100 PLN najlepszym wyborem będą właśnie Natec Genesis HX55. Ewentualnie jeśli dasz radę dorzucić troszeczkę więcej, to za 106 PLN + koszta przesyłki możesz mieć słuchawki Creative ChatMax HS-720 USB. Jeśli zależy Ci na dźwięku przestrzennym w grach, to oczywiście wybór jest oczywisty - Natec’ki, które obsłużą dźwięk 5.1.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Marcinek221292) #20

Jestem w stanie kupić te słuchawki co mi poleciłeś , lecz czy one będą działać z tą kartą dźwiękową ?