Jak zamkną port?

Przy sprawdzaniu zapory komputera na str.www.grc./def.ault.htm

wykazało mi ze jeden z portów jest otwarty W komp. uzywam zapory

Kerio zkonfig.według opisu na forum

Jak mozna go zamknac? I czy podanie nr.portu tu w poscie jest

bezpieczne?

Pozdrawiam.

Jaki masz system XP? Użyj Windows Worms Doors Cleanera zmień znaczki z disable na enable. Po użyciu tego narzędzia wymagany jest reset sysa. Zamkniesz tym porty przez które wchodzą syfy :wink:

Mam zainstalowany WWDC i wszystko ustawione na enable zielono

poza Net BIOS który jest na żołto.

To Ok :slight_smile:

Ale port jest jednak otwarty Czy to normalne?

Wielkie dzieki jesteście kopalnią wiedzy dla mnie laika.

Jeszcze raz pozdrawiam.

ale, o który port Ci chodzi, nie każdy mozna zamknąć, podanie numeru poru jest bezpieczne bo cracker prze skan i tak Ci stwierdzi, który masz otwarty, nie podaj tylko ip bo to nikomu tu niepotrzebne, a portów jest ponad 65 tys.

Złączono Posta : 04.11.2006 (Sob) 17:38

Nr 22

port 22 jest to port SSH czyli to samo co telnet, ale łączność nawiązywana jest w sposób zaszyfrowany, wątpliwe aby ktoś chciał Ci się przez ten port włamywać / choć niewykluczone / .Jeśli chcesz go zamknąć w panelu sterowania otwórz zaporę i tam na zakładce zaawansowane dodaj usługę; wpisz np. SSH, swój ip i numer portu, oczywiście jako protokół zostaw TCP . Ale nie gwarantuje, że to będzie działać bo jest to usługa współzależna. Najlepiej wyłącz telnet w usługach / wpisz w “Start - Uruchamianie” services.msc odnajdź telnet i wyłącz tą usługę. Może jest jakiś program do blokowania tego portu ale w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć, ale ja bym go pozostawił, zawsze możesz sprawdzić co się na danym porcie dzieje wwpisując w wierszu poleceń “netstat -bna” i widzisz jaka aplikacja na tym porcie “działa”. Najważniejsze porty jak napisałeś masz zablokowane.