Jak zamknąć system?

Zawsze gdy wyłanczałem kompuer (Start->zamknij), system natychmiast sie wyłanczał teraz pojawia sie logo windows z napisem zamykanie systemu i nic więcej sie niedzieje pozosatje mi tylko wyłączenie zasilania. Co mam zrobić aby zamykał sie tak jak poprzednio ?? Prosze o pomoc z góry wielkie dzięki.

Przede wszystkim to napisz jaki masz system… :?

Mam Windows 98

ściągnij i zainstaluj -> Łatka dla Win 98

Do tego co napisał Piniol:

Tak myslalem… W win98 jest to dosc popularna “usterka”. Istnieje specjalna łata poprawiajaca zamykanie systemu.

Zobacz ten link:

http://windows.online.pl/box/shutdown.htm.

Oprócz łaty znajdziesz tam również dogłebniej opisane zamykanie systemu i opisanego problemu. :slight_smile:

Aha, napisz nam po wgraniu łaty jak sprawa wyglada --> info dla innych uzytkownikow win98.

Wgrałem łate ale i to nie pomogło nadal widze tylko logo windows z napisem zamykanie wsystemu :frowning:

Mozesz też zainstalować SP1.5 dla win98sePL jest w nim jeszcze kilka poprawek, był i powinen być do pobrania w sekcji programy.

Niestety nic nie pomaga czy jest jakieś inne wyjście ?? :frowning:

Ja też mam ten problem mimo tego,że zamontowałem łatke.Raz to działa raz nie,na szczęście mam na zasilaczu wyłącznik sieci bo inaczej musiałbym co rusz wyciągać wtyczkę z gniazdka,he,he,he :smiley:

sprawdz czy przy zamykaniu są jeszcze włączone jakieś procesy, kliknij Alt +Ctrl+ Delete

dla zasady przeskanuj komputer jakimś programikiem do zwalaczania szpiegów itp. Ad Aware na przykład!! dostępny na vortalu!!

Jeżeli komputer jest w końcowej fazie wyłączenia i dawno wyszedł z systemu to jak można sprawdzać czy coś jeszcze chodzi w systemie,który przed chwilą opuściliśmy?W tym momencie są tylko dwa wyjścia reset lub wyłączenie komputera z sieci.

Wygląda na to,że jest to bug,który raczej już nikt nie będzie usuwał ponieważ Microsoft ogłosił koniec suportowania tegoż systemu i poprostu musimy z tym wrzodem na d… żyć dalej, lub zmienić na XP i cieszyć się z innych niespodzianek,które nam przygotował Billi Gates!

Mam również 98 SE - natomiast - no problems przy zamykaniu systemu mimo, że wspominanej łatki nie instalowałam. Znana wszystkim plansza; czasami mignie doslownym ułamkiem sekundy, innym razem - ekran gaśnie bez jej udziału.

Powodów może być wiele, np.

Często zdarza się tak, że po pewnym czasie bezproblemowego używania systemu Win 98 pojawia się problem: system nie chce się prawidłowo zamknąć, zatrzymuje się na planszy: Zamykanie systemu Windows. W większości wypadków przyczyną są sterowniki karty graficznej. Szczególnie nowe wersje pojawiające się w internecie (zaraz po wersji beta) mają to do siebie, że nie zawsze są do końca dopracowane. Kłopoty z poprawnym zamykaniem systemu występują właśnie po aktualizacji tych sterowników. Jeżeli chcemy sprawdzić, czy to one stwarzają problem, wystarczy na chwilę wrócić do starszej wersji. 


Innej przyczyny niezamykania się systemu Windows (nawet po zainstalowaniu odpowiedniej łatki -patcha) można szukać w ustawieniach narzędzia MSCONFIG. Oto, jak postępować: 

1. W menu Start należy wybrać polecenie Uruchom..., wpisać msconfig i nacisnąć klawisz Enter. 

2. Wtedy pojawi się okno Narzędzie konfiguracji systemu. Na zakładce Ogólne, w prawym dolnym rogu należy kliknąć na przycisk Zaawansowane. 

3. Otwiera się okno: Ustawienia zaawansowanego usuwania problemów. Należy zaznaczyć pole Wyłączaj szybkie zamykanie systemu i kliknąć na przycisk OK. 

4. Po zrestartowaniu systemu problem z zamykaniem powinien zniknąć. 

Pragniemy ostrzec, aby niedoświadczeni użytkownicy nie zmieniali innych ustawień w narzędziu MSCONFIG, gdyż jest to głęboka ingerencja w ustawienia systemu Windows i może doprowadzić do poważniejszych komplikacji.

Również do przeczytania ten link:

http://www.agavk.p9.pl/strony/win_zamykanie.php

ja miałem również problem z zamykaniem systemu jak zainstalowałem detonator do karty graficznej.

Ja proponuje zrobić reset biosu lub ustawić na standart i będzie dobrze.

Jeszcze KAZA potrafiła robić taki problem przy zamykaniu.

No to mam problem!Nie ma u mnie w tym miejscu takiej funkcji i co teraz?

I przy okazji.W autostarcie usuwam ptaszka z “tlenu” a po jakimś czasie “tlen” przywraca sobie powtórnie funkcje autostartu.To jest już chyba za głęboka ingerencja tego programu w mój system?

Wyłącz tą opcję w tlenie,a nie w autostarcie. Wtedy już napewno się nie włączy.

Przeskanuj kompa (cały twardziel) skanerami on-line dostępnymi na vortalu, ad-aware SE, zainstaluj łaty … Powinno pomóc

Miałeś rację.Pomogło!Tylko dalej zostałem(jak i autor tego topica)z tematem niedokończonego zamknięcia!

No właśnie i co dalej?