Jak zamknąć zawieszony program?

Jak zamknąć zawieszony program? (brak odpowiedzi)

Zdarza się, że jakiś program, okno lub explorer.exe się zawiesi.

Niestety w tym przypadku również może skutkować zawieszeniem lub zamrożeniem systemu.

Próby otwarcia “Menedżera Zadań” w celu zabicia procesu - może również się nie powieść_(dobrze napisałem?)_ tzn menedżer zadań się nie otwiera ale wskaźnik myszki się porusza.

Czasami może także się otworzyć menedżer zadań i na chwilę się “odwiesić” ale za krótki moment ponownie się zawiesić.

stosowałem już różne sztuczki optymalizatorów do systemu np. + Automatycznie zamknij zawieszony program po określonym czasie (skracanie czasu zamykania zawieszonego programu)

Prawdę mówią to nigdy nie działa.

Windows 7 64-bit

Pytanie powinno brzmieć: Dlaczego jakieś programy, okna i explorer.exe mi się zawieszają i jak to naprawić?

Masz jakiegoś wirusa

wciśnij klawisze Ctrl+Alt+Delete później uruchom menadżera zadań z listy wybierz program który nie zamyka się

ta metoda nie działa bo sam menadżer sie wiesza

Dobrze mieć w menu kontekstowym pulpitu ubijacza zawieszonych procesów :wink: Menu i komenda może zadziałać, odpalenie czegokolwiek może być już problemem.

zapisać jako zabij.reg > dwóklik > i potwierdzić chęć dodania do rejestru.


Co do zawieszania -> analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

Mam świeżo zainstalowanego Windowsa, sterowniki nowe, programy podstawowe. Ale tu nie chodzi o jakieś wirusy, tylko niestety “systemy operacyjne mają to do siebie, że coś w nich się zawiesi czasem”

Jest jeszcze taki program jak

AntiFreeze 1.01 (menedżer zadań awaryjny)

ale działa najlepiej tylko z XP i Vista. (Kiedyś miałem go na XP)

Na Windows 7 można zainstalować ale powoduje problemy

djzon , w raportach widać nie tylko wirusy, widać również wpisy z podglądu zdarzeń , a w nim można namierzyć powód zawieszenia aplikacji.

Kiedyś ktoś mi powiedział “że nawet Ci od microsoftu” nie wiedzą co znaczą kody/symbole zawieszenia.

Przykład zawieszenia. Otwarcie pliku video MKV o rozmiarze ponad 20 GB. Czasem działa poprawnie a czasem się zawiesi (szczególnie gdy jest to duży plik)

Inny przykład: Gdy chce wykonać szybkie przelączanie okien /szybkie klikanie może chwilowo spowodować

"brak odpowiedzi"

a jak bedzie "na siłe próbowac coś jeszcze zrobić " to wyświetli się komunikat

"Program nie odpowiada - Możesz go zamknać lub poczekac aż zacznie odpowiadać"

Dodane 08.04.2013 (Pn) 19:35 – Lukash - u mnie nie ma w rejestrze

"ClHng"

pod koniec klucza jest tylko “cmd”

Nie jestem pewny czy ten ktoś miał racje.

Dobra… nie to nie :wink: W podglądzie zdarzeń masz dziennik - aplikacja , w nim są notowane zdarzenia i zawieszenia , w informacjach tam zawartych może znaleźć się “moduł” powodujący błąd/zawieszenie danego programu, a znajomość tego modułu to duży krok naprzód.

Nie można utworzyć punktu przywracania (Proces = C:\Windows\system32\svchost.exe -k netsvcs; Opis = Windows Update; Błąd = 0x81000101).

O w pompke! Zawsze mam taki sam lub podobny błąd - choćbym 100 razy instalował system Windows.

Nazwa aplikacji powodującej błąd: PDFLogoRemover.exe, wersja: 1.0.0.1, sygnatura czasowa: 0x515ec426

Nazwa modułu powodującego błąd: PDFLogoRemover.exe, wersja: 1.0.0.1, sygnatura czasowa: 0x515ec426

Kod wyjątku: 0xc0000417

Przesunięcie błędu: 0x001d7c34

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x1ab4

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01ce3446a52bab8b

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Program Files (x86)\PDF Logo Remover\PDFLogoRemover.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Program Files (x86)\PDF Logo Remover\PDFLogoRemover.exe

Identyfikator raportu: eb06a98f-a039-11e2-afb3-1c6f6593ba87

I co tu można wyczytać? Odinstalowac program , przeinstalować , wyinstalować a może 3 razy sformatowac dysk ? :smiley: :smiley: :smiley:

A gdybym był mało zorientowany i to gdyby ktoś wysłał mnei an strone abym wpisywał jakieś komendy, polecenia w wierszu polecenia, modyfikował rejestr itp. to bym zgłupiał.

Mam nowiuśki systemik a on na “dzieńdobry wita mnie błąd za błędem” Ulalala ;D

Skoro jesteś mądrzejszy to sobie radź sam.


Jedynie poprawka :

Ok jeszcze raz, bo to moja pomyłka. Wykonaj to wg poradnika:

http://www.askvg.com/how-to-add-kill-no … sta-and-7/

Wartości :

@=“Zamknij zawieszone”

“icon”=“shell32.dll,-240”

@=“taskkill /F /FI “STATUS eq NOT RESPONDING””

Usuń ręcznie z Directory\Background\shell\ClHng i HKEY_CLASSES_ROOT\Directory\Background\shell\ClHng\command jak dodawałeś plik do rejestru.

Utworzenie skrótu - wporządku.

Ale co zrobić gdy “brak odpowiedzi” któregoś z programu spowoduje albo 100 % obciążenie komputera, które uniemożliwia wykonanie jakichś innych poleceń?

A może tak “skrót klawiszy komputera” uruchomi to?

Ja mam tak: http://www.experto24.pl/firma/it/automa … ramow.html

Na obudowie z reguły jest taki guzik podpisany RESET. Właśnie na taką okazję.

Tak się dzieje może nie tyle, gdy jakiś program się zawiesi, co gdy coś ci zeżre całą pamięć i system zaczyna swapować (czyli zastępować RAM przestrzenią na znacznie od niego wolniejszym dysku twardym) nawet to co w danej chwili wyświetla.

Co do menedżera zadań - czasem lepiej wcisnąć Ctrl+Shift+Esc zamiast Ctrl+Alt+Del, ten sposób wywołania go bywa szybszy. Choć to nie jest reguła, generalnie metoda z Ctrl+Alt+Del jest bardziej niskopoziomowa.

Kpc21 - zawsze używałem Ctrl+Shift+Esc || … Ctrl+Alt+Del <–to chyba przestarzałe z Windows 98 ???

Na zawieszenie pomaga (przycisk wyłączający system w PC) - najczęściej wtedy odblkowuje się zawieszony program/system …ale należy to wykonać jak najszybciej (tzn jak pojawi się okno z programami uniemożliwiające zamknięcie - zanim system nie zdąrzy zamknąć programów i systemu to wtedy szybko klikamy '“ANULUJ”

Przecież ctrl+alt+del robi coś zupełnie innego niż ctrl+shift+esc.

Efekt jest ten sam - wyświetla menedżera zadań. Ewentualnie okno z poziomu którego można otworzyć menedżera zadań, ale to zależy od wersji i konfiguracji Windowsa.

W XP to może było to samo, bo w takim Windows 7 to pierwsze pokazuje ekran logowania ze wszystkimi jego opcjami oraz opcją uruchomienia menedżera zadań, a to drugie bezpośrednio uruchamia menedżera. To jest różnica.

Dokładnie, to w XP bez włączonego klasycznego ekranu logowania. Ale nie zmienia to faktu, że czasem zawieszony system nie zareaguje na Ctrl+Shift+Esc, a zareaguje na Ctrl+Alt+Del, skąd też się da wywołać menedżera zadań.