Jak zamontować diody do skutera?


(Szakal118) #1

Witam!

Na wstępie chciałem powiedzieć że na elektronice jestem zupełnie zielony. Chciałem zamontować diody LED w swoim skuterze i chciałbym aby ktos krok po kroku rozpisał czynnośći z tym związane. Jeszcze chciałem zamontować listwe diodową w kierunkowskazy ale do tego potrzebny jest jakiś przerywacz albo coś??? Ile to kosztuje itp.

Link do listw http://www.allegro.pl/item761071081_lis ... orowe.html


(Cedar) #2
  1. wiesz o tym, że każde oświetlenie zewnętrzne w pojeździe poruszającym się po drogach publicznych musi posiadać tzw. homologację http://pl.wikipedia.org/wiki/Homologacja (i spełniać kilka innych wymogów)? Nie spełnianie przez takie urządzenie wymogów prawnych skutkuje odebraniem dowodu rejestracyjnego + mandat, a w przypadku stwierdzenia, że elementy te mogły zagrażać bezpieczeństwu innych użytkowników (z oświetleniem to bardzo możliwe - oślepianie, wprowadzanie w błąd nieprzepisowymi sygnałami świetlnymi itp) może skończyć się nawet sprawą karną. W reflektorze nawet mała żarówka posiada homologacje, użycie zamiennika jej nieposiadającego jest złamaniem przepisów.

  2. wiesz, że to "wiocha"?


(sosen86) #3

ty lepiej pomyśl bo to nie boli a nie wciskaj jakieś diody bądź inne cudactwa a później jedzie jakieś widmo i nie wiadomo w ogóle i co i gdzie jedzie.

tylko jakoś policja zbyt słabo eliminuje tego typu święcących w golfach i innych autkach lub tuningowców którzy robią szum na pół miasta.

Daruj sobie ten pomysł. Takie jest moje zdanie


(Marcin Grelik) #4

sosen86 ma rację, daruj sobie to. Ani to piękne ani pomocne podczas jazdy.