Jak zamontować dwa dyski twarde - SATA i IDE ATA

Mam taką sprawę…a mianowicie mam komputer w którym dysk twardy WD 250gb na SATA, ale mam też drugi dysk który chciałbym równierz podłączyć, ale on ma zwykłe podłączenie taśmowe…dałoby radę podłączyć te dwa dyski do komputera…jeszcze jedna sprawa, na tym drugim dysku który chciałbym podłączyć jest zaistalowany XP…da rade podłączyć ten drugi i sformatować go…?? I jak to zrobić??

Nie powinno być problemów z połączeniem. Wszystko zależy od tego, czy Twoja płyta główna ma wejście ATA. Podaj model Płyty głównej i zobaczymy co da się zrobić :slight_smile:

  1. Kupujesz przejściówkę odpowiednią i podłączasz dysk…

2)Logujesz się na system znajdujący się na dysku sata i z jego poziomu normalnie formatujesz ten drugi.(ewentualnie możesz zanieść dysk do znajomego,podpiąć go jako slave i sformatować.)

A, bym zapomniał.Nie zapominaj o ustawieniu master-slave

pŁyta główna to FOXCONN G3IMX-K

Nie trzeba przejściówki. Jeżeli to Twoja płyta: http://www.mediadisc.nl/catalog/popup_image.php?pID=7

to na dole, pod gniazdami PCI, jest gniazdo na podłączenie taśmy do dysku IDE ATA.

no to ok 1 problem załatwiony, ale jak załączyć jeżeli na tym drugim dysku też jest XP

No, ale przecież domyślnie startujesz z dysku SATA. Normalnie wchodzisz na swój system z tego dysku. Z poziomu swojego systemu, możesz zrobić z tamtym dyskiem, co tylko chcesz (sformatować go, skopiować pliki itd).

acha wielkie dzięki :slight_smile:

majesttic , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

a właśnie, ten drugi dysk ATA mam ustawić jako master, slave czy wogóle wypiąć ten plastik??

Jeżeli sam będzie na taśmie, to ustaw na master. Jeżeli z innym napędem, to ustaw zworki tak:

master—slave--------płyta główna (czy dysk, czy napęd będzie na master, jest to obojętne).

podłączyłem ten dysk razem z napędem, on miał ustawiony master, a z dysku wogóle wyjąłem ten plastik, i jak narazie to chodzi…