Jak zamontować pliki niebędące obrazem w wirtualnym napęcie?

(Emrzaca) #1

jak zainstalować program ,który normalnie jest na 3 płytach cd-rom, a ja go mam w 3 katalogach na hdd, bo zrobiłem sobie kopie kiedyś. I nie mogę go zainstalować teraz, poszczególne części to nie są pliki typu obraz płyty i Deamonem nic nie daje się zrobić. Są to zwykłe pliki winZip, WinRar i jakieś dat.

Jaki program użyć (cośw rodzaju Deamona-aby działał) ???

z góry dzieki za odp, pzdr!

(adam749) #2

Musisz je wypakować, potem zrobić obrazy i musi być podpisana tak jak w oryginale. Czyli jak masz nazwe płyty np: płyta1111 to nie możesz jej nazwać płyta1, czy płyta.

(Pytalski) #3

Jakim programem robiłeś te "kopie"?

(Emrzaca) #4

nie robiłem kopii żadnym programem, tylko poprostu skopiowałem zawartość płyty cd-rom bezpośrednio na HDD, bez żadnych zmain

(adam749) #5

Ups... To może być problem. Spróbuj tak jak ja napisałem. Obrazy zrobisz np: w Nero wybierając zamiast nagrywarki, nagrywarke obrazów.

(Emrzaca) #6

a może mogli byś mi zaproponować jakiś program, który zamontuje w wirualnym cd-romie te pliki które mu każę?? tylko tak jak mówiłem nie są to pliki obrazu, a żeby je zrobićt otroche roboty,, może ajkiś programik się znajdzie??

(adam749) #7

Żeby zamontować plik to musi być specjalny plik obrazu, zwykłego archiwum typu RAR, czy ZIP nie zamontujesz. Program do zamontowywania obrazów: Alcohol 120, Deamon Tools, czy nawet Nero ma coś takiego.

(adpawl) #8

nikog0, zmień tytuł "jak zainstalować program ,który..." na bardziej konkretny - inaczej temat poleci do śmietnika!

(Emrzaca) #9

mam już alkohola zainstalowanego, ale niewiem co dalej, niemoge znaleźć opcji, która pozwoli mi pliki z folderu na HDD zamienic na obraz?? mógłby mi ktoś podpowiedzieć??

(Kolmar) #10

Do tworzenia z plików na HDD obrazu musisz posłużyć się innym oprogramowaniem np. PowerISO.

(Emrzaca) #11

próbowałem przez PowerIso, stworzyłem obraz płyty, ale on niechce czytać, kiedy prosi o ścieżkę do cd_2, montuję ja w deamonie a on jej nie widzi,,, chyba nic z tego nie bedzie i musze na płytki nagrac...

ale dzieki za pomoc

(adam749) #12

Jak na płytki nagrasz to też lipa będzie, bo nazwa płyty musi być taka sama jak w oryginale i wtedy pójdzie na wirtualnym.