Jak zamontować procesor?

(Michalek226) #1

Witam mam nowy procesor, jak go zamontować? Wystarczy wyjąć stary i włożyć ten nowy? Bo dostałem instrukcje od sprzedawcy:

Ale wole się was też poradzić :wink:

(andrzej928) #2

trzeba kupić pastę termoprzewodzącą, przy okazji wyczyść wszystkie wiatraczki i je naoliw np. wd-40 albo innym smarem w płynie, teraz możesz wkładać nowego procka.

edit:// a jaki to procek i jaka podstawka ??

(boger) #3

http://www.youtube.com/results?search_t ... g+cpu&aq=f

milego ogladania

(Blady2012) #4

Jeśli chodzi o pastę termoprzewodząca,to zainwestuj w pastę z dodatkiem srebra,są droższe ale wytrzymują nawet 8 lat ! a do czyszczenia są specjalne preparaty,no i jeśli chcesz bawić się w OC to BOXowe chłodzenie nie wystarczy.Wszystko co potrzebne znajdziesz np.w Komputroniku

(Michalek226) #5

No ok ale na tych filmikach co dał kolega, nikt żadnej pasty nie nakłada >.<...

Czyli trzeba czy nie? I w końcu jaką?

(Cedar) #6

Należy nakładać pastę. Na tych filmikach widać już procesory z nałożoną pastą.

Pasta służy do wyrównania drobnych nierówności na powierzchni procesora i radiatora co zwiększa powierzchnię oddawania ciepła. Poszukaj, w sieci jest dużo testów past termoprzewodzących - są zwolennicy past z dodatkiem srebra, ceramicznych a nawet metalicznych.

(Blady2012) #7

Tyle,że na filmikach pasta jest źle nakładana i nie służy do wyrównywania powierzchni,tylko do izolazcji,oraz przewodzenia ciepła.Prawidłowo nałożona pasta jest tak,że się daje na środek tylko odrobine i nie rosmarowuje się jej,tylko od razu nakłada radiator,wiem bo oglądałem Podrasuj swój komputer na idg.pl i tam informatyk komputronika sam to powiedział

(Cedar) #8

Izolacji?? Przed czym? Zastanów się co piszesz, bo piszesz głupoty (lub je powtarzasz)

A to czy nakładasz na środek czy rozsmarowujesz jest obojętne w większości przypadków.

Przy bardzo gęstych pastach (są też takie) musisz rozsmarować bo sam docisk radiatora nie gwarantuje równomiernego rozprowadzenia pasty na całej powierzchni procesora.

(Donaszym) #9

izolacja ≠ przewodzenie

Zadaniem pasty jest jak najlepsze PRZEWODZENIE ciepła pomiędzy dwoma elementami!!

To jak nałożysz pastę jest mało istotne - ważny jest efekt! Pasta po dociśnięciu powinna znajdować się na całej powierzchni styku pomiędzy procesorem a radiatorem.

Filozofii zbyt wielkiej tutaj nie ma, a większe ryzyko moim zdaniem jest kiedy nie masz doświadczenia i dajesz kropkę na środek... Trzeba wtedy starannie i równomiernie zakładać radiator, aby docisk nie spowodował ucieczki pasty na którąś ze stron...

(Adrianek) #10

Mogę tylko tak doradzić. Kiedyś miałem ten sam problem. Poszukałem wśród znajomych, kto się na tym zna, naprawdę zna. On mi wymienił płytę główną oraz procesor, pamięć i grafikę. Gdy to robił ja patrzyłem, on mi wytłumaczył i teraz jestem mądry, sam sobie takie rzeczy załatwiam. Spróbuj, tak samo to załatwić. Polecam!

(Blady2012) #11

Chodziło mi o przewodzenie,i odprowadzanie ciepła z procka przez radiator do wentylatora,poprostu zapomniałem tego jednego słowa.

-- Dodane 12.05.2009 (Wt) 16:25 --

Tu masz najważniejsze info o nakładaniu pasty termoprzewodzącej,na różnych procesorach różnie to wygląda

(Cedar) #12

Pogrążasz się jeszcze bardziej - Jakie odprowadzanie ciepła do wentylatora? Od kiedy to wentylator jest jednym z elementów przewodzenia (odprowadzania) ciepła?? Wentylator tylko wymusza obieg powietrza między elementami radiatora i to powietrze przejmuje ciepło z radiatora a nie wentylator. Przestań już pisać te bezsensowne rzeczy bo tylko mącisz ludziom w głowie!

Poczytaj co napisałem i tymek_85.

PS. Widziałeś jak wyglądały procesory (głównie AMD) w czasie gdy powstawał artykuł do którego linka podałeś? I jak one wyglądają obecnie? To jest 2004 rok Ręce opadają...

(boger) #13

http://forum.cooling.pl/viewtopic.php?t=229

z obrazkami

viewtopic.php?t=72248