Jak zamontowac wentylator w zasilaczu

Witam jak to jest, wentylator ma wywiewać z zasilacza czy wiać na niego? Każdy pisze co innego i ja już nie wiem, wymieniłem w zasilaczu wentylator , najpierw mi wywiewał pisali że ma wiać w zasilacz więc tak przykręciłem i każdy inaczej eh… mam dokładnie taki zasilacz jak tutaj na obrazku:

http://geizhals.at/p/119692.jpg

 

po ułozeniu łopatek wnioskuje iż wentylator w tym przypadku wieje do zasilacza, jednak ja mając taką samą zasiłke dostałem z wentylatorem wiejącym nie na zasilacz a do obudowy, zasiłka nie była nowa wiec ktoś może coś kombinował… Jak ułozyć ten wiatrak? teraz zamontowany mam tak że wieje do zasilacza, czy coś sie może stać jak ma wywiewać do dołu a ja żle go ustawiłem?

Prawidłowo wentylator ma wyciągać powietrze z zasilacza na zewnątrz obudowy.

Jeżeli masz założony wiatrak odwrotnie to zasilacz zasysa powietrze z zewnątrz i podgrzane przez elementy zasilacza tłoczy do wnętrza komputera.

W google wpisz “obieg powietrza w obudowie pc”. Po przełaczeniu widoku na grafikę otrzymasz ze 100 ładnych fotek pokazujących kolorowymi strzałkami jak ma wyglądać obieg powietrza.

boskie…

 

generalnie, to wentylator powinien być ustawiony skrzydełkami do środka 8)

  1. jeśli masz stary wentylator, to na jednym z jego boków powinny być oznaczone kierunki przepływu powietrza i obrotu łopatek (układ dwóch strzałek)

  2. ze zdjęcia wynika, że “żeberka” trzymające stojan są od wewnętrznej strony zasilacza (wirnik z łopatkami w str. zew.)

  3. sprawdź kierunki (z pkt 1) na nowym i zamontuj w taki sposób, by zgadzały się z tymi z wcześniejszego

Kolego, zasada jest prosta wentylator ma powodować “wyrzucanie” ciepłego powietrza na zewnątrz obudowy zasilacza. Dlatego, mały wentylator z tyłu zasilacza montuje się jako wyciągający, a większy (na jego górze) jako tłoczy powietrze.