Jak zaokrąglić rogi w Photoshop CS2?

(Wolin) #1

Witam,

Chciałbym dokonać za pomocą programu Photoshop CS2, efektu zaokrąglonych rogów pliku graficznego.

Chodzi o to, że jak mam dany projekt z x-ową ilością warstw to przy próbie zaznaczenia wszystkiego (Ctrl + A) a następnie wyborze z menu Select >> Modify to funkcja Smooth... jest nieaktywna.

Nie wiem dlaczego tak jest.

Proszę o wskazówki jakim sposobem mam osiągnąć pożądany efekt.

Pozdrawiam

Devil

(Sonnor) #2

Nie wiem czy dokładnie Cię rozumiem, ale ja bym zrobił to tak. te x-warstw zpisał jako osobny plik (spłaszczony), czyli bez warstw (JPG, TIFF, co tam chcesz i narzędziem zaokrąglonego prostokąta na tym obrazku narysował kształt (opcje zaokrąglania - wielkość) są dostępne na pasku w pix). przekształcam to w scieżkę roboczą, robie nową warstwę, wyłączam warstwę narzędzia, i przełączam się na właściwy obrazek, potem tylko warstwa przez wycinanie lub kopiowanie.

Zaznaczam że nie wiem dokładnie czy o to ci chodzi - po tej operacji masz fotkę z dowolnie zaokrąglonymi rogami

pozdrawiam

(Wolin) #3

Hmm, może to i moja wina, ale nie napisałem w pierwszym poście, że jestem mało doświadczonym użytkownikiem tego programu. Dlatego też proszę o opisanie każdej czynności "krok po kroku".

Sprecyzuję również troszeczkę mój problem.

Chodzi mi o zaokrąglenie rogów poprzez usunięcie elementów poza zaokrągleniem (pozostała część po rogu 90-stopniowym chcę, aby była przezroczysta).

(Sonnor) #4

to tak jak wyżej opisałem - warstwa przez kopiowanie i usunąć warstwę z której kopiowałeś

(Wolin) #5

Czy możesz mi opisać jak mam to zrobić (proszę o konkretne polecenia do wykonania w PS) ponieważ takie słownictwo jest dla mnie niezrozumiałe.

Z góry dziękuję.