Jak zaoszczędzić miejsce na dysku "C"

Po instalacji wyłączyłem:

  • kosz [ustawiłem 0mb + usuwaj pliki natychmiast]

  • miejsce dla IE na 1mb

  • przywracanie systemu

Lecz nadal jest tyle samo zajętego miejsca jak przed zrobieniem tego. Dlaczego ? Win XP Pro SP2.

morze spróbuj wywalić kilka składników windowsa w dodaj/usuń składniki systemu windows?

Tu jest opisane: viewtopic.php?f=7&t=76580

Wyłącz jeszcze hibernację (Panel sterowania–> Opcje zasilania–>zakładka “Hibernacja”)

Nurtuje mnie dlaczego po wyłączeniu tych bzdet miejsce nadal było zajęte :smiley:

Pewnie kosz był pusty. Skoro to świeżo zainstalowany system, to punktów przywracania też pewnie nie miałeś i cache IE był pusty.

Usuń jeszcze pozostałości w folderów tymczasowych, instalatory programów potrafią pozostawić tam naprawdę dużo śmieci. Jeżeli instalujesz Adobe Reader 7, to w “C:\Program Files\Adobe\Setup files” siedzi niepotrzebnie instalator zajmujący ponad 20 MB. Przejrzyj też foldery “Dane aplikacji” i “Ustawienia lokalne\Dane aplikacji” w folderach użytkowników w “C:\Documents and Settings” jeśli dobrze pamiętam, to w katalogu “Sun” siedzi instalator Javy (jeżeli wcześniej ją instalowałeś). Odnośnie Javy to zmniejsz jeszcze w Panelu Sterowania -> Java -> Settings -> rozmiar folderu tymczasowego Javy z domyślnie 1000 MB na powiedzmy 50 MB. Jeżeli używasz kodeków QuickTime i RealPlayer lub okrojonych wersji Alternative, to w ustawieniach obu z nich zmniejsz limit cache dla strumieni multimedialnych - wartość ustaw wg własnego uznania.

Ja też miałem ten problem ale już po nim:) zrób tak ja zaoszczedzilem 13GB z 80 bo taki mam dysk twardy zrób tak:

Start => Uruchom => wpisz:

%temp%

i usuń wszystko

Później pokaż ukryte foldery i przejrzyj dysk tam gdzie np. miałeś :stuck_out_tongue: gry bo one dalej tam są ja od instalowałem a nadal miałem 3 gry

Start->uruchom->dllcache, enter. Z tego folderu możesz wszystko usunąć i jeszcze tak BTW zainstaluj sobie SP3, bo ze względu na bezpieczeństwo to nie jest dobry pomysł siedzieć na SP2.