Jak zaoszczędzić pieniądze na internecie mobilnym i wydłużyć limit danych

(shymko) #1

Witam. Mam problem taki jak w temacie. Czy znacie jakieś dobre sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na internecie mobilnym i przy okazji wydłużeniu limitu danych(chcę znać Wasze zdanie nt doświadczenia związanego z korzystania internetu mobilnego). Wszelkie uwagi mile widziane. Pozdrawiam.

(roobal) #2

Wszystko tak naprawdę zależy od dostawcy usługi oraz planu taryfowego.

(shymko) #3

Rozumiem, ale czy są jakieś sposoby, aby nie marnować za bardzo swojego transferu(aby on starczał na dłużej)?

(Odyniec_Stary) #4

Nie oglądaj dużo YouTube, nie ściągaj jakiś pierdoł których nie potrzebujesz.

Polecam dodatek do chrome oszczędzający nieco transfer 

(shymko) #5

A co polecacie na blokowanie reklam? Czy Adblock jest wystarczającym dodatkiem czy potrzebne będzie coś jeszcze?

(Odyniec_Stary) #6

Adblock wystarcza.

(Jusko) #7

Może być też przeglądarka Opera z włączonym trybem Turbo (teraz to się chyba off-road nazywa?). Kompresuje ona strony, przez co zużywa się mniej transferu. Nie wiem, czy jest taka opcja w nowej Operze (nie testowałem), ale na pewno była w Classic.

Ogólna zasada na internecie mobilnym - unikać serwisów streamingowych :slight_smile:

(shymko) #8

Na co jeszcze polecacie zwracać uwagę? Korzystacie z internetu mobilnego? Na długo Wam starcza przydzielony transfer? Czy do każdego mobilnego internetu(bez względu na operatora) jest dołączany przy instalacji specjalny manager, który kontroluje przepływ transferu pobieranych/wysyłanych MB?

(Jusko) #9

Tak, korzystam z mobilnego kiedy trzeba, jednak jest to dla mnie ostateczność (na pewno nie uczyniłbym z niego domyślnego sposobu na internet).  Mnie na skompresowanych stronach poprzez Operę i unikaniu jakichkolwiek stremów - 2GB starczyły i zostawało mi trochę transferu (ale unikałem również aktualizacji systemu na mobilnym i robiłem to na jakimś łączu nielimitowanym).

Jeśli jednakże miałbym się bawić w domyślny internet, to wybrałbym ofertę prepaidową (np. z Play) - bez umów, bez fantów, ale jak braknie transferu to doładowuję konto i tyle (lejek to ledwo Google załaduje). Na pewno nie pakowałbym się na mobilny w żadne umowy.

Zazwyczaj jest dołączany, ale nie zawsze operator ma swój brandowany program do tego - czasem to program producenta. Niemniej są też jeszcze zewnętrzne programy od tego.

(shymko) #10

Zmiana przeglądarki będzie wpływać na transfer? Jeżeli tak, to którą wybrać, żeby na darmo nie marnować transferu?

(pstrowsky) #11

Ja miałem 19GB internet z Play i wystarczał na wszystko. Trzeba jednak baaardzo ale to bardzo uważać na wszelkie umowy zawierane z tą firmą. Zawrzeć umowę jest łatwo ale uwolnić się od niej jest bardzo trudno. trzeba o wszystko samemu wypytywać konsultantów. Najlepiej zapisywać datę i godzinę każdej rozmowy z BOK, a wszelkie rezygnacje z usług umów itp przesyłać na formularzach własnych play podając jednocześnie wszystkie niezbędne dane wymagane przez P4.

(Jusko) #12

Dlatego myślę, że nie warto wchodzić w umowy na internet mobilny. Raz, że do "nielimitowanej" zabawy trzeba mieć solidny zapas GB (jak Ty). Dwa, że wyplątać się z umów nie jest tak łatwo. Dlatego uważam za niezmiernie ciekawą ofertę Playa (Play Online), gdzie kupuje się starterek za parę zł (karta SIM) i doładowuje jak zwykły prepaid - kiedy się chce i za ile. Bez umów, bez zobowiązań - nie interesuje mnie więcej mobilny, to wyrzucam SIM i tyle :slight_smile:

(roobal) #13

Powiem tyle, że zamiast wszelkich dedykowanych ofert, często lepiej wziąć zwykły pre-paid i wykupić pakiet, który często jest tańszy, niż w dedykowanej ofercie i jest tak praktycznie u każdego operatora.