Jak zaoszczędzić pieniądze na internecie mobilnym i wydłużyć limit danych

Witam. Mam problem taki jak w temacie. Czy znacie jakieś dobre sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na internecie mobilnym i przy okazji wydłużeniu limitu danych(chcę znać Wasze zdanie nt doświadczenia związanego z korzystania internetu mobilnego). Wszelkie uwagi mile widziane. Pozdrawiam.

Wszystko tak naprawdę zależy od dostawcy usługi oraz planu taryfowego.

Rozumiem, ale czy są jakieś sposoby, aby nie marnować za bardzo swojego transferu(aby on starczał na dłużej)?

Nie oglądaj dużo YouTube, nie ściągaj jakiś pierdoł których nie potrzebujesz.

 

Polecam dodatek do chrome oszczędzający nieco transfer 

https://chrome.google.com/webstore/detail/data-compression-proxy/ajfiodhbiellfpcjjedhmmmpeeaebmep

A co polecacie na blokowanie reklam? Czy Adblock jest wystarczającym dodatkiem czy potrzebne będzie coś jeszcze?

Adblock wystarcza.

Może być też przeglądarka Opera z włączonym trybem Turbo (teraz to się chyba off-road nazywa?). Kompresuje ona strony, przez co zużywa się mniej transferu. Nie wiem, czy jest taka opcja w nowej Operze (nie testowałem), ale na pewno była w Classic.

 

Ogólna zasada na internecie mobilnym - unikać serwisów streamingowych :slight_smile:

Na co jeszcze polecacie zwracać uwagę? Korzystacie z internetu mobilnego? Na długo Wam starcza przydzielony transfer? Czy do każdego mobilnego internetu(bez względu na operatora) jest dołączany przy instalacji specjalny manager, który kontroluje przepływ transferu pobieranych/wysyłanych MB?

Tak, korzystam z mobilnego kiedy trzeba, jednak jest to dla mnie ostateczność (na pewno nie uczyniłbym z niego domyślnego sposobu na internet).  Mnie na skompresowanych stronach poprzez Operę i unikaniu jakichkolwiek stremów - 2GB starczyły i zostawało mi trochę transferu (ale unikałem również aktualizacji systemu na mobilnym i robiłem to na jakimś łączu nielimitowanym).

 

Jeśli jednakże miałbym się bawić w domyślny internet, to wybrałbym ofertę prepaidową (np. z Play) - bez umów, bez fantów, ale jak braknie transferu to doładowuję konto i tyle (lejek to ledwo Google załaduje). Na pewno nie pakowałbym się na mobilny w żadne umowy.

 

Zazwyczaj jest dołączany, ale nie zawsze operator ma swój brandowany program do tego - czasem to program producenta. Niemniej są też jeszcze zewnętrzne programy od tego.

Zmiana przeglądarki będzie wpływać na transfer? Jeżeli tak, to którą wybrać, żeby na darmo nie marnować transferu?

Ja miałem 19GB internet z Play i wystarczał na wszystko. Trzeba jednak baaardzo ale to bardzo uważać na wszelkie umowy zawierane z tą firmą. Zawrzeć umowę jest łatwo ale uwolnić się od niej jest bardzo trudno. trzeba o wszystko samemu wypytywać konsultantów. Najlepiej zapisywać datę i godzinę każdej rozmowy z BOK, a wszelkie rezygnacje z usług umów itp przesyłać na formularzach własnych play podając jednocześnie wszystkie niezbędne dane wymagane przez P4.

 

Dlatego myślę, że nie warto wchodzić w umowy na internet mobilny. Raz, że do “nielimitowanej” zabawy trzeba mieć solidny zapas GB (jak Ty). Dwa, że wyplątać się z umów nie jest tak łatwo. Dlatego uważam za niezmiernie ciekawą ofertę Playa (Play Online), gdzie kupuje się starterek za parę zł (karta SIM) i doładowuje jak zwykły prepaid - kiedy się chce i za ile. Bez umów, bez zobowiązań - nie interesuje mnie więcej mobilny, to wyrzucam SIM i tyle :slight_smile:

Powiem tyle, że zamiast wszelkich dedykowanych ofert, często lepiej wziąć zwykły pre-paid i wykupić pakiet, który często jest tańszy, niż w dedykowanej ofercie i jest tak praktycznie u każdego operatora.