Jak zapakować tablet do wysyłki?

Witajcie.

Niedługo wysyłam swój tablet do serwisu do naprawy.

I mam pytanie:

Jak zapakować tablet do wysyłki?

 

Zapakowałam wstępnie tak:

Pierwsza i Druga warstwa - cieniutkie woreczki śniadaniowe.

Trzecia warstwa - papier do pieczenia (zamiast papieru szarego bo nie mam).

Czwarta warstwa - ręczniki papierowe.

Piąta warstwa - folia aluminiowa.

Szósta i Siódma warstwa - dwa cienkie worki na śmieci.

Ósma i Dziewiąta warstwa - dwa grube worki na śmieci.

I całość szczelnie i ciasno okleiłam taśmą klejącą.

Tak zapakowany tablet chcę włożyć w wypchaną kopertę bąbelkową i tak go wysłać.

Czy tak będzie dobrze?

 

 

 

Pewniejsze by było twarde pudełko kartonowe ciut większe od tableta, obłożyć gąbką. Chodzi o twarde wstrząsy, żeby zabezpieczyć przed przypadkowym stuknięciem.

zapomniałaś jeszcze o dwóch jaśkach pomiędzy które trzeba włożyć tablet ;) 

Jakiej firmy jest tablet?

Buahaha bardzo śmieszne…

 

A czy to takie ważne? Jeśli to cie interesuje to Creative Ziio 7" 8 GB.

Ważne. W przypadku urządzeń firmy dell lub Sony oddanych na gwarancji przyjeżdża kurier ze specjalnym dedykowanym opakowaniem. W innym przypadku proponuje karton i do tego folia babelkowa. Jak grzecznie pogadasz z jakimś pracownikiem marketu np. Media Markt to ci odstąpi kawałek folii

1 polubienie

Przejdź się na pocztę. Mają wybór kopert bąbelkowych i pudełka.

sprawdź sobie jeszcze warunki gwarancji - czasem pojawia się informacja, że w przypadku braku oryginalnego opakowania, nie odpowiadają za uszkodzenia powstałe w czasie transportu.

 

Karton obowiązkowo! woreczki śniadaniowe i papier do pieczenia zostaw tam gdzie trzymasz folię aluminiową…

1 polubienie

to nie miało być śmieszne a dać do myślenia.

 

Gdy czytam pierwsza warstwa, druga, trzecia itd - to nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Większość producentów zaznacza (co jest oczywiste), iż towar gwarancyjny przyjmują w oryginalnych opakowaniach. 

Postaw się w sytuację osoby, która otrzyma Twój “prezent gwarancyjny”. Ma go rozpakować z tych X warstw, bo masz swoje fanaberie tracąc czas i pozostawiając wokół siebie multum śmieci. 

Czy gdy Ty otrzymując produkt w sklepie też się męczyłaś z jego rozpakowaniem przed pierwszym uruchomieniem? A raczej towar przebył dość dużą odległość nim dotarł na półkę sklepową i się nie uszkodził.

 

Jeśli więc masz oryginalne opakowanie - nie kombinuj. Nawet gdyby dotarł w kawałkach - producent takie opakowanie wymyślił.

 

A jeśli go już nie posiadasz - włóż go do woreczka. Owiń folią bąbelkową włóż do jakiegoś kartonika i tyle. Paciorek by się nie uszkodził bo to Ty bierzesz odpowiedzialność za brak opakowania … Nikt nie chciałby płacić za tonę śmieci w kartonie po pralce i tablecik w środku w ramach tego by czasem się nie uszkodził :wink:

Po pierwsze karton, a nie koperta, bo jak ulegnie w drodze uszkodzeniu to nie zobaczysz żadnych pieniędzy z odszkodowania. Widziałaś kiedyś nowy tablet, telefon itp. który producent by ci przysłał w kopercie?? Po drugie włóż go w zwykły woreczek foliowy (lub owiń lepiej w folię bąbelkową jeżeli masz), następnie włóż do kartonu. W kartonie na spód, po bokach i na końcu od góry daj pogniecione gazety ale tak żeby po zaklejeniu było w miarę ciasno (jak potrząśniesz pudełkiem, to nic nie może w środku latać). I cała filozofia.

Właśnie zapakowałam tablet w porządny karton, wypchałam gazetami i usztywniłam całość żeby się nie przesuwało zeszytami z bardzo twardą okładką i cały karton okleiłam.