Jak zapamiętać loginy i hasła przy logowaniach w Firefox?

Witam. Jak zapamietuje się loginy i opcjonalnie hasła (okno zapytania) w Win Vista i Firefoksie?

Obecnie w nowej wersji Firefoxa nie ma juz okna aplikacji - Narzędzia>Opcje tylko wchodzimy na stronę z takimi samymi ustawieniami. Jednak opcja zapamietywania haseł jest nieaktywna??? !!

To znaczy której wersji używasz? Stabilna, beta czy inna?

 

Chyba pomału to łapię. Miałem zaznaczone “Używaj trybu prywatnego”. Teraz wszystkie opcje co chiałem są aktywne.

Jednak przy zaznaczonej opcji “Pamiętaj hasła do witryn” przy logowaniu pyta czy zachować - i dobrze!, ale teraz mam zapamietane i login i hasło.

Wcześniej po wejściu na konkretną strone czy to forum czy portali dopiero po wpisaniu pierwszej litery pojawiła sie opcja loginu i hasła i tak bym chciał a nie mam? Ale to mały szczegół…

Sprawdź w “Zachowane hasła” czy wcześniejsze tam jeszcze są czy zostały skasowane. Jeśli nie ma to po ich ponownym zapisaniu zacznie się znów ich automatyczne wypełnianie

Te co zapisałem to są. Np. na tym  forum.

Nie widze opcji aby zachować loginy a hasła opcjonalnie przy logowaniu jak pyta. Wychodzi że albo są zachowane czyli login i hasło albo jak nie chce zachować hasła to i loginu nie zapamięta. i Jest problem bo np. na fb trzeba wpisać mail. Nie zachowując hasła za każdym razem musze go wpisywać.

Zainstaluj LastPass, menedżer haseł (internetowy na przeglądarkę), zapisujesz i automatycznie Ci wypełnia hasła, nawet nie pyta się o to. Zapamiętuje także formularze, co się przyda, gdy się rejestrujesz :wink: