Jak zapamiętać loginy i hasła przy logowaniach w Firefox?

(wopiga) #1

Witam. Jak zapamietuje się loginy i opcjonalnie hasła (okno zapytania) w Win Vista i Firefoksie?

Obecnie w nowej wersji Firefoxa nie ma juz okna aplikacji - Narzędzia>Opcje tylko wchodzimy na stronę z takimi samymi ustawieniami. Jednak opcja zapamietywania haseł jest nieaktywna??? !!

(Cedar) #2

To znaczy której wersji używasz? Stabilna, beta czy inna?

(wopiga) #3

Chyba pomału to łapię. Miałem zaznaczone “Używaj trybu prywatnego”. Teraz wszystkie opcje co chiałem są aktywne.

Jednak przy zaznaczonej opcji “Pamiętaj hasła do witryn” przy logowaniu pyta czy zachować - i dobrze!, ale teraz mam zapamietane i login i hasło.

Wcześniej po wejściu na konkretną strone czy to forum czy portali dopiero po wpisaniu pierwszej litery pojawiła sie opcja loginu i hasła i tak bym chciał a nie mam? Ale to mały szczegół…

(Cedar) #4

Sprawdź w “Zachowane hasła” czy wcześniejsze tam jeszcze są czy zostały skasowane. Jeśli nie ma to po ich ponownym zapisaniu zacznie się znów ich automatyczne wypełnianie

(wopiga) #5

Te co zapisałem to są. Np. na tym  forum.

Nie widze opcji aby zachować loginy a hasła opcjonalnie przy logowaniu jak pyta. Wychodzi że albo są zachowane czyli login i hasło albo jak nie chce zachować hasła to i loginu nie zapamięta. i Jest problem bo np. na fb trzeba wpisać mail. Nie zachowując hasła za każdym razem musze go wpisywać.

(Amaterasu) #6

Zainstaluj LastPass, menedżer haseł (internetowy na przeglądarkę), zapisujesz i automatycznie Ci wypełnia hasła, nawet nie pyta się o to. Zapamiętuje także formularze, co się przyda, gdy się rejestrujesz :wink: