Jak zapewnić współpracę pendrive'a z laptopem?

Przymierzam się powoli (bardzo powoli) do zakupu nowego laptopa lub netbooka.

Przeglądam opisy różnych modeli.

Zależy mi na użytkowaniu pendrive (mój stary laptop tego nie potrafi).

Na jaki szczegół w opisie powinnam zwrócić uwagę, by dowiedzieć się, czy model może z pendrive współpracować?

Teraz praktycznie każdy laptop, netbook, a i nawet tablety (ale tylko niektóre i mogą być problemy z wykryciem i współpracą) mają porty USB. Dlatego nie ma się co martwić, a jeśli chcesz się upewnić to szukaj w specyfikacji “Złącza USB” lub podobne i powinno pisać ilość wejść jak i standard (USB 2.0 lub USB 3.0).

Piszesz że (Zależy mi na użytkowaniu pendrive (mój stary laptop tego nie potrafi)czy tylko na tym ? Sprecyzuj do czego będziesz używać sprzętu a to pomoże w wyborze danego modelu.A jest w czym wybierać.

Ja tu widziałem tylko i wyłącznie pytanie odnośnie obsługi Pendriva, czyli po co rozszerzać temat nie potrzebnie ? Ja tam wolę zawsze jasną odpowiedź do pytania, niżeli mijanie się z celem (w tym wypadku z odpowiedzią). Zawsze można założyć temat odnośnie doboru laptopa.

Ok.Ale widzisz że osoba mało zorientowana,nie pozostaje nic innego jak pomóc.Bo znowu wyda kasę na sprzęt nie spełniający oczekiwań.

Dlaczego nie potrafi?

Może trzeba wgrać sterowniki aby laptop obsłużył port USB?

stepaw2010 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

@ Arech

Zmieniłam temat. Teraz lepiej?

Myślałam, że dział “Na luzie” przyjmie pewien “luz” w precyzowaniu tematów. Przepraszam :frowning:

Dodane 14.06.2012 (Cz) 12:21

Uważnie przeczytałam Wasze informacje. Dzięki wielkie!.

Muszę to sobie teraz poukładać.

Mój laptop (HP Compaq rocznik 2005) ma port USB, w tym jeden standard 2 , z którego korzystam do różnych celów od 6,5 lat. Ale sobie wykombinowałam, że tu jeszcze potrzebne dodatkowe uzbrojenie i stąd moje pytanie.

O ile dobrze zrozumiałam, to ażeby wiedzieć czy mój laptop potrafi czy nie, powinnam teraz:

1/ nabyć pendrive’a

2/ podłączyć do USB 2

3/ gdyby nie wykrywał, ściągnąć sterowniki (skąd? Ze strony producenta laptopa czy pendrive’a?)

Gdyby nic z tego nie wyszło, pendrive poczeka na nowy sprzęt.

Wiem, że był już w tym dzialę temat: najlepszy-pendrive-t271330.html

A jednak (z pewną nieśmiałością, mimo słusznej uwagi, jaką dał mozilla007) zadam pytanie: czy do takiego próbnego celu pendrive dowolny? W Krakowie wolę kupować w sklepie stacjonarnym.

Np. który z tych tutaj: http://bitcomputer.pl/catalogue.php?category=114 ?

System sam powinien znaleźć sterowniki do USB. Na spodzie laptopa jak się jeszcze nie wytarło to powinny być dane laptopa czyli model, i po tym można szukać sterowników, ale do pendriva to nie dodają sterowników, tylko system sam od siebie szuka ich i dodaje. Chyba że to stary system typu W98 czy coś, to może być problem, ale od W2000 sam już instaluje to co potrzebne by działał pendrive.

Odnośnie kategorii co podałaś to winien każdy zadziałać o ile nie jest napisane USB3.0.

Podaj model laptopa.

Jeśli masz Win XP i wszystkie aktualizacje to bez problemu obsłuży każdego pendrive.

Gniazdo USB 1.1 też powinno obsłużyć większość pendrive.

Jak podał mozilla007 pendrive z USB3 nie będzie w pełni wykorzystane.

Model: HP Compaq nx6110 (rocznik 2005, bardzo o niego dbałam, więc nic mu się “nie wytarło”)

System: Windows XP Home Edition OEM (wersja: 5.1.2600) systematycznie aktualizowany.

USB 1 i 2 (już wiem, że łączyć raczej z 2). Mam także listwę USB z własnym zasilaniem.

Jutro kupię pendrive’a i podejmę próby.

O efektach powiadomię. Dzięki.

Tutaj są sterowniki ponoć do tego laptopa

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp?lang=pl&cc=pl&prodNameId=449878&prodTypeId=321957&prodSeriesId=449877&swLang=30&taskId=135&swEnvOID=1098

Windows XP powinien wykryć każdą pamięć na USB.

W recenzji nic nie ma o ograniczeniu portu USB nr 1.Oba porty obsługują USB 2.0

http://pccentre.pl/article/show/Notebook_HP_Compaq_nx6110/id=1947;page=5

Podręcznik

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/Te … sId=449877

@ eddie71

Masz rację, nie ma ograniczeń. To ja błędnie zrozumiałam tę informację z instrukcji:

Porty USB (2): Umożliwiają przyłączanie do komputera urządzeń zgodnych ze standardami 1.1 i 2.0.

Wynika jasno z tego, że obydwa porty obsługują obydwa standardy.

@ mozilla007

Skorzystam z linkowanej strony, jak będzie potrzeba.

Teraz chcę wierzyć w to, co wyżej napisałeś:

Dodane 15.06.2012 (Pt) 14:16

Jest :smiley:

Kingston 4 GB USB 2.0 (19 PLN).

Natychmiast po włączeniu info:

Znaleziono nowy sprzęt.

Twój sprzęt jest zainstalowany i gotowy do użycia.

Więc został zaraz użyty.

Bardzo Wam diękuję, Panowie. Podziwiam Waszą cierpliwość.