Jak zapingować do PC w innej sieci?

Jak zapingować do PC w innej sieci??

Sorry… Możesz wyrazic sie jaśniej :?

Jeśli jest to inna sięć to komputer musi mieć zewnętrzne IP i nie wyłączoną opcje odrzucania pingów to tak w skrócie :slight_smile:

“pingujesz poleceniem ping adres IP tej osoby. Ale jeśli jej komputer to blokuje - to i tak nie dostaniesz odpowiedzi. W przeciwnym wypadku, gdy komputer będzie włączony, będziesz to widział.”

"Identyfikacja z imienia i nazwiska jest oczywiście niemożliwa, natomiast możliwe jest sprawdzenie, czy dany komputer, należący do osoby X jest włączony do sieci. Warunkiem jest oczywiście znajomosć IP tego komputera, a w odniesieniu do prywatnych użytkowników ogólnodostępne spisy numerów IP, porównywalne do książki telefonicznej, z przyczyn oczywistych nie istnieją.

pzdr.

EDIT: dodam jeszcze, że istnieje taka polska aplikacja zwąca się NetInfo, autorstwa p. Szymona Urbasia, kosztująca kilka złotych. Dla osób nie znających zagadnień sieci - a do takich się zaliczam - w sam raz.

Aplikacja ta realizuje spod Windowsa polecenia ping oraz tracert, czyli 1. można nią sprawdzić to co wyżej napisałem, poza tym 2. można prześledzić za jej pomocą całą drogę z hosta wyjściowego do docelowego z wyszczególnieniem czasów odpowiedzi na poszczególnych węzłach - przydatne przy kłopotach z połączeniami. Aplikacja ma przy tym interfejs czytelny dla przedszkolaka "

Wypowiedzi ze strony http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t14949.html

Jeśli znamy IP drugiego komputera do można się naprawdę wiele dowiedzieć.

  1. Puszczając z wiersza poleceń ping bęziemy wiedzieć czy dany komp jest włączony.

  2. tracert - śledzenie drogi pakietów

  3. http://whois.domaintools.com/ - zyskujemy wiele informacji , jakie ? zobaczcie sami :smiley:

Chciałbym po prostu żebym mógł zapingować do kogoś np. z innego miasta.

Myśle, że wszystko już jest jasne.

Ten ktoś musi mieć zewnętrzne IP.

Wchodzisz do konsoli Windows: wciskasz klawisze Windows+R, wpisujesz “cmd” i zatwierdzasz Enter. W przypadku systemów Linux również musisz otworzyć konsolę. Otworzy ci się okno z białymi/szarymi literami na czarnym tle (w przypadku Linuksa może, ale nie musi być odwrotnie). Wpisujesz tam “ping” i po spacji adres IP lub URL komputera, z którym chcesz sprawdzić połączenie. Windows wykona 4 testy, a Linux będzie je wykonywać w nieskończoność (aż przerwiesz testy kombinacją Ctrl+C). Jeśli chcesz, aby Windows również też testował w nieskończoność, musisz dopisać po poleceniu po spacji: “/t”.

Oczywiście wszystko wpisujesz bez cudzysłowów.