Jak zapisać film by odtwarzał sie od tyłu?

Od rana kombinuje, szukam w necie, naściągałem kilka darmowych programów i nie mam pojęcia jak to zrobić więc zdecydowałem sie napisac tu.

Mam filmik avi chce go odwrócic by leciał od tyłu i wkleić w pewnym momencie filmu normalnego ten odwrócony kawałek. Jak tego dokonać np w VirtualDub? Skomplikowany jest ten program a czytałem że da sie ale nie pisał nikt w necie jak. A może jakims innym programem bezpłatnym i nie za dużym? Powinno byc tak ze zaznaczam sobie na osi czasu i potem daje opcje “odwróć w czasie” tak jak np w programach do edycji dzwieku jest np. audacity itp.

Pomocy…

hmm…po co odtwarzac film od tylu, jesli mozesz wklelic zwykly kawalek do edytora filmu w ktorym chce robic filmik i tam to zrobic? nie potrzebny ci zaden “program” do zapisywania kawalka od tylu…

dołączam się do pytania… Sam chciałem to zrobić ale ni cudu nie ma… No ok poradzić sobie z wklejeniem to nie problem ale jak odwrócić go?

źle mnie zrozumiałes albo źle sie wyrazilem… chce po prostu w jakims edytorze odwrócic film by po zapisaniu leciał od tylu ale nie mam pojęcia jak to zrobić… a od rana szukam w googlach, jakis tutorial by mi sie przydał ale nie znalazlem

Avisynth i przykładowy skrypt:

AviSource("d:\nazwa_pliku").Reverse()

lub

DirectShowSource("d:\nazwa_pliku").Reverse()

AviSource wymaga zainstalownych kodeków VfW dla danego wideo, natomiast DirectShowSource dekoderów DirectShow.

Skrypt piszemy np. w Notatniku i zapisujemy z rozszerzeniem .avs.

Skrypt .avs otwieramy w VirtualDub.

http://videoaudio.pl/avisynth/

gdy przeciągam ten plik avs do virtualdub, pokazuje mi sie error:

avisynth open failure: unexpected character " ' "

a w odtwarzaczu:

unexpected character " ' "

mam kodeki, ale ten sam błąd jest nawet gdy w pliku avs napisze tylko

Version

mam zainstalowany AviSynth 2.5

W skrypcie musiz mieć napisaną pełną ścieżkę dostępu do pliku wraz z jego rozszerzeniem i w cudzysłowiu, np.:

AviSource("C:\Documents and Settings\Dom\Pulpit\film.avi").Reverse()

Po instalacji AviSynth należy zrestartować system.

Następnie otwierasz VD i metodą “przeciągnij i upuść” przenosisz na niego utworzony skrypt (będzie on miał ikonkę AviSynth i rozszerzenie avs).

miałem napisaną pełną ścieżkę, juz sobie poradzilem z tym, nie działało bo plik zapisywałem w unicode

ale jest problem z zapisem, plik miał 2,5 mb a teraz program chce mi zapisywać go w rozmiarze 90 mb, jak zapisać plik w avi by normalnie było wszystko?

VirtualDub otrzymuje nieskompresowane wideo i audio.

Wybierz i skonfiguruj kodeki wideo i audio.

Video > Full processing mode

Video > Compression…

Audio > Full processing mode

Audio > Compression…

BTW

I tak nie wykonasz takiej operacji bez rekompresji…

(Oczywiście nie tylko VirtualDub obsługuje skrypty AVS.)

Ok, poradzilem sobie z tym też i mniej więcej taki sam rozmiar pliku jest.

Jak w VirtualDub wkleić jeden film za drugim? Otworzylem 2 razy virtualdub (w jednym normalna wersja a w drugim odwrócona) i w 1 skopiowalem klatki a w drugim zaznaczylem ostatnią klatke i próbuje wkleic ale nic sie nie dzieje

–EDIT–

poradzilem sobie za pomocą funkcji “append avi segment” i wstawia drugi filmik za tym pierwszym

a co zrobić gdybym chciał np po 20 klatkach wkleić drugi nie zakrywając tego pierwszego?

P.S. Lącze 2 pliki- pierwszy oryginal a drugi odwrócony i przyśpieszony. Każdy ma tyle samo fps bo ustawilem więc nie rozumiem dlaczego pojawia sie error…

Cannot append segment "C:\aaa\2.avi": The video streams have different sampling rates (15.00000 vs. 15.00000)

Gdy łączylem plik oryginalny z tylko odwróconym to nie bylo problemu.

Pomocy!

Spróbuj to zrobić za pomocą AVI-Mux GUI albo Avidemux.

W Avidemux nie ma problemu ale po zapisaniu filmu jest gorsza jakosc dużo i o wiele mniejszy rozmiar pliku. Wie ktoś gdzie moge znaleść spolszczenie d otego programu? W opcjach zapisu video jest dużo różnych opcji, że można sie pogubić. W VirtualDub wybranie ustawień video jest proste a tu nie wiem co wybrać…

Adobe Premiere Pro powinno Ci pomóc bez większych problemów:)

Licencja: testowa (trial)

Wielkość: 702 320 kB

cięzki pewnie, Avidemux lekki ale nie wiem jak zapisac avi by bylo dobrze

Adobe jest łatwym w miare obsługi programem i w miare profesjonalnym:) Jaki masz sprzęt do obsługi?

Ej, przecież domyślnym ustawieniem jest zapis bez rekompresji (Copy dla wideo i audio)…

A jeśli już koniecznie chcesz rekompresować… wypróbuj ustawienie Encoding type: Same Quantizer as Input w konfiguracji kodeka wideo lub Two Pass - Video Size i kompresja do wybranej przez Ciebie wielkości.

Jeśli audio w plikach źródłowych nie jest skompresowane wybierz jeden z kodeków, np. MP3 (LAME).

Na razie brak.

Zwykle większości tych opcji nie muszisz ruszać - podobnie jak przy konfiguracji kodeka wideo w VirtualDub.

podwoił mi sie poprzedni post :confused:

pentium 3, 600 mhz, 256 ramu, riva vanta tnt2 16mb- super sprzęt nie?

teraz tak zrobiłem i jest wszystko dobrze

Gdy ładuje film to ustawia sie po lewej stronie “Format: AVI, Unpack VOP”, co to oznacza? Jak jest różnica czy ustawie “AVI, Unpack VOP” czy “AVI” lub inne?