Jak zapisać film?

Witam,

Robię prezentację w powerpoincie. Jej rozmiar razem z plikami które dołącze (filmy) nie może przekroczyć 700MB. Prezentacja głównie składałaby się ze slajdów z fragmentami nagrania wideo, raz byłby sam dźwięk i zdjęcia.

Całość filmu który chcę zaimportowac do powerpointa ma ok 1h. Film w *.avi bez kompresji (zgrany z kamery DV) ma ok 15GB. Zapisałem to w kilku filmach w formacie *.avi kodowanie video to DIVX 6.8 , audio mp3 24kHz 16 bit mono. Jedna godzina tego zajmowała 350MB. Strata na obrazie jest widoczna, ale da się oglądać.

Chciałbym, aby jakość była lepsza, ale nie więcej niż 600MB. W jakim formacie zapisać wmv czy avi. Ważne jest aby dźwięk był dobrej jakości (te ustawienia kodowania audio dawały dobrą jakość). W czym zakodować obraz, jakiego kodeka użyć i jakie parametry ustawić? Mogę mieć płatny kodek DIVX 6.8, ale czy osoba mająca darmowy odtworzy poprawnie?

Pozdrawiam.

Użyj kodeka Xvid (moim zdaniem lepszy od każdej wersji DivXa). Dźwięk MP3 128kbps stereo 44 KHz, czyli standard. Bitrate wideo możesz obliczyć kalkulatorami, dzięki temu skompresujesz film dokładnie do rozmiaru 600 MB.

Spróbuj programu AutoGK, który daje pliki wysokiej jakości, przy prostej obsłudze.

Używam edytora ulead video studio. Jeśli chcę wyexportować film to muszę wybrać format kodowanie i opcje w tym kodeku. Zapisać to w WMV czy AVI ? Chciałbym uzyskać najlepsze jakość\rozmiar. Jest jeszcze mpg2. Rozumiem, że najlepiej wybrać XVID. Jakie mam ustawić parametry? (tylko bitrate się podaje czy jeszcze coś jak ilość klatek, rozdzielczość, kolory %kompresji itp).

Z bitratem strzelam tak pi x drzwi. Ustaw 1000. Najlepiej podaj ilość FPS i dokładny czas trwania, to podam dokładny bitrate dla 590 MB.

Dobrze, za jakieś 2 dni skończę edycję to będę wiedzieć dokładnie. A jeśli chodzi o ilość fps to teraz jest 30 klatek, ale może być mniej film wygląda tak coś jak wywiad, widać jedną osobę, ruchy ust i rąk.

Kamera DV w jakiej częstotliwości rejestruje dźwięk? Wiem tylko że 16bit. Mikrofon był podłączony tylko do lewego kanału z lewego głośnika jest czysty głos, z prawego szumy. Jeśli chcę zapisać w mono, żeby leciało z dwóch to mogę wybrać kanał czy będzie mixowac oba?

Dźwięk zostawiłbym póki co bez żadnych zmian. Na sam koniec wyciągnąłbym go z gotowego filmu nandubem, usunął cichy kanał. Następnie kompresja do MP3 44 KHz 64 kbps mono i scalenie z filmem.

Jak zapisuje od razu MP3 44kHz 16bit mono to dobrze słychać:), a jeśli użyłbym płatnej wersji DIVXa to będzie lepsza jakość przy tym samym rozmiarze niż w XVID ? Film zajmuje całość 1h10min ale jest podzielony na 6 części. Ok 600MB może zajmować, im lepsza jakość będzie to prezentacja będzie ładniej wyglądać, ale nie mogę przekroczyć 700MB.

Możesz śmiało użyć XviDa. Podsumowując zrobiłbym następująco:

  1. Wyciągnięcie ścieżki audio.

  2. Normalizacja głośności i drobne poprawki (ew. trzaski itp.) oraz kKonwersja jej do formatu MP3 64 kbps 44 KHz Mono.

  3. Obliczenie bitrate wideo dla rozmiaru 600 MB biorąc pod uwagę parametry ścieżki audio.

  4. Konwertowanie Xvidem przy użyciu dwóch przebiegów i z zaznaczoną opcją Quarter pixel.

  5. Dogranie wcześniej przygotowanej ścieżki audio.

  6. Masz klip o rozmiarze 600 MB (+/-1) w optymalnej jakości.

Nie wiem w jakiej rozdzielczości jest film. W razie potrzeby obniżyłbym ją do 640 lub 750.

a czy film w xvid będzie dobrze odtwarzany w powerpoincie? Bo czasami jest że widzi pierwszą klatkę albo czarny obraz.

Dodane 06.02.2009 (Pt) 21:53

a czy film w xvid będzie dobrze odtwarzany w powerpoincie? Bo czasami jest że widzi pierwszą klatkę albo czarny obraz. Mam office 2007